Rezultate te kerkimit per termin: +Hashim +Rexhepi

Total: 689
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.434Z

Edhe dy muaj burg për guvernatorin Hashim Rexhepi

Vendimi Guvernatorit t Banks Qendrore t Kosovs, Hashim Rexhepit, iu vazhdua edhe pr dy muaj masa e paraburgimit. Kt vendim e ka marr dje nj panel prej tre gjyqtarsh, i cili udhhiqej nga nj gjykats ndrkombtar i Gjykats se Qarkut n Prishtin. Paneli e ka aprovuar krkesn e prokuroris speciale q guverna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.849Z

EULEX Hashim Rexhepi lirohet por mbetet nen hetim

Nje gjykates i procedures paraprake i EULEX-it ne Gjykaten e Qarkut ne Prishtine ka liruar ish-Guvernatorin e Bankes Qendrore Hashim Rexhepi nga paraburgimi por i ka caktuar nje numer masash kufizuese si alternative e paraburgimit. Rexhepi ka paguar shumen prej 20000 eurosh si dorezani per lirimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.598Z

Prokuroria: Rexhepi abuzoi me detyrn

Ka përfunduar seanca dëgjimore për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Guvernatorit të Bankës Qendrore të Kosovës, Hashim Rexhepi. Avokati i zotit Rexhepi, Ramë Gashi tha për Top Channel nëpërmjet telefonit se Prokurori Prokurorisë Speciale të Kosovës Nazmi Mustafi pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.791Z

Kosove lirohet me kusht ish-guvernatori Rexhepi

Eumlshte liruar te enjten ne mbremje nga paraburgimi ish-guvernatori i Bankes Qendrore te Kosoves BQK Hashim Rexhepi. Mesohet se ai eshte liruar pasi ka paguar 20 mije eurosh. Rexhepi ishte arrestuar me 23 gusht ne zyren e tij dhe qe nga ajo kohe ishte ne paraburgim. Pas qendrimit disamujor ne burg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.720Z

Shfaqet Bajram Rexhepi

Anëtari i Kryesisë së PDK-së dhe Ministri në ikje i Ministrisë së Punëve të Brenedshme, Bajram Rexhepi ka treguar se “ende është gjallë”. Kandidati i 26 i PDK-së, lëre që nuk ishte aktiv në para fushatën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.542Z

Arrestohet guvernatori Bankës Qendrore të Kosovës, Hashim Rexhepi

Prishtinë, 23 Korrik, NOA Vetëm një ditë pas vendimit pozitiv për Kosovën nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë, ky vend është tronditur nga lajmi i rëndë i vënies në pranga të guvernatorit të Bankës Qendrore të tij. Ngjarja e sapokonfirmuar nga mediat kosovare, konfirmo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.515Z

Rexhepi nuk largohet nga qeveria!

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka demantuar zërat e fundit që disa ministra të PDK-së do të largohen nga Qeveria e cila drejtohet nga kryeministri Hashim Thaçi. Në mesin e emrave të përfolur, aty ishte edhe i pari i MPB-së

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama