Rezultate te kerkimit per termin: +Hashim +Thai

Meta: total 100 / total_found 100 / time 0.000 / keyword[0] hashim / docs[0] 23990 / hits[0] 34255 / keyword[1] thai / docs[1] 226 / hits[1] 456 /
No Pic available
  • 2010-12-27

THAI E KA FITUAR BETEJN E PAR NDAJ MARTIT

Nuk u desh shumë kohë dhe Dik Marti ia “hoqi petët lakrorit”, në lidhje me shpifjet e tij. Ai deklaroi se padia e zotit Thaçi ndaj tij nuk shkakton asnjë produkt, pasi ai mbrohet nga imuniteti. Thënë shqip ose shkoqur, ai pranon se nuk ësht&

Mustafa: Nuk do t’ia shtrijë dorën Thaçit
  • 2010-12-26

Mustafa: Nuk do t’ia shtrijë dorën Thaçit

Nga Express më 26 dhjetor 2010 në ora 12:35 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa nuk do t’ia shtrijë dorën për fitore kreut të Partisë Demokratike të Kosovës Hashim Thai pas përsëritjes së zgjedhjeve në tri komuna më 9 janar. Mustafa ka thënë në një inter

Thaçi: Dështimi i Serbisë, sukses për ne
  • 2010-09-02

Thaçi: Dështimi i Serbisë, sukses për ne

Dshtimi i rezoluts s Serbis n Asamblen e Prgjithshme t Kombeve t Bashkuara do t jet nj sukses i ri pr Kosovn. Kshtu u shpreh Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, gjat mbledhjes s rradhs s Qeveris, duke shtuar se pr arritjen e ktij suksesi Kosova po bashkpunon me Shtetet e Bashkuara dhe vendet kryesor

Thaçi- Hague, bisedë telefonike. Ministri i jashtëm britanik: Nuk përkrahim rezolutën serbe
  • 2010-09-01

Thaçi- Hague, bisedë telefonike. Ministri i jashtëm britanik: Nuk përkrahim rezolutën serbe

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, ka zhvilluar nj bised telefonike me Ministrin e Punve t Jashtme t Mbretris s Bashkuar, William Hague, ku sht prqendruar tek hapat q po ndrmarrin institucionet e Kosovs n koordinim me partnert ndrkombtar n prag t mbledhjes s Asambles s Prgjithshme t OKB-s. Nd

No Pic available
  • 2010-09-01

Hague, Tadiçit: Tërhiq rezolutën

Shefi i diplomacis s Britanis s Madhe viziton Beogradin Sekretari i Jashtm britanik, William Hague, i ka krkuar Serbis t trheq projektrezolutn pr Kosovn, duke nnvizuar se me prmbajtjen e tanishme kompromisi me BE-n sht i vshtir.Hague ka folur gjat vizits n Beograd, ndrsa zyrtar t lart t BE-s po shto

No Pic available
  • 2010-08-27

Online 24 orë me Kuintin

Një aktivitet 24 orësh diplomatik po zhvillohet ndërmjet Kosovës dhe vendeve të Kuintit, për ta bllokuar miratimin “Nj aktivitet 24 orsh diplomatik po zhvillohet ndrmjet Kosovs dhe vendeve t Kuintit, pr ta bllokuar miratimin e rezoluts s Serbis n Asamblen e Prgjithshm

No Pic available
  • 2010-08-27

GNK: Të nisin sa më parë bisedimet Prishtinë-Beograd

Grupi Drejtues Ndrkombtar i Krizave i sugjeron BE-s dhe Shteteve t Bashkuara t Ameriks q t lehtsojn dialogun Grupi Ndrkombtar i Krizave i bn thirrje Kosovs dhe Serbis q me nj ndrmjetsim t nivelit t lart ndrkombtar, pas prezantimit t mendimit kshilldhns t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, t nisin sa m