Rezultate te kerkimit per termin: +Hashim +Thait

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] hashim / docs[0] 24186 / hits[0] 34524 / keyword[1] thait / docs[1] 28 / hits[1] 42 /
Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie d

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit
  • 2016-02-27

DW: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe snajperist rreth godins parlamentare, gazlotsjellsi i opozits n salln plenare dhe rrugt e mbushura me protestues q duan ta parandalojn kt zgjedhje. Kt imazh ofroi Kosova n ditn q Hashim Thaç

No Pic available
  • 2016-02-27

Deutesche Welle: Presidenti i ri i Kosovs nn hijen e refuzimit

Hashim Thaçi vjen n krye t shtetit, kur ky duket m i prçar se kurr. Nse ai nuk ia del t’i nxis forcat politike pr kompromise, kaosi sht i paraprogramuar, mendon Vilma Filaj-Ballvora. Nuk sht ogur i mir pr nj vend, kur zgjedhja e presidentit eklipsohet prej protests masive: forca policie dhe

Thaçi- Hague, bisedë telefonike. Ministri i jashtëm britanik: Nuk përkrahim rezolutën serbe
  • 2010-09-01

Thaçi- Hague, bisedë telefonike. Ministri i jashtëm britanik: Nuk përkrahim rezolutën serbe

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai, ka zhvilluar nj bised telefonike me Ministrin e Punve t Jashtme t Mbretris s Bashkuar, William Hague, ku sht prqendruar tek hapat q po ndrmarrin institucionet e Kosovs n koordinim me partnert ndrkombtar n prag t mbledhjes s Asambles s Prgjithshme t OKB-s. Nd

No Pic available
  • 2010-08-08

Çfarë ka të re në Kosovastan?!

Isha n pushime n Sarand, ku pr 10 vite me radh, si kontribuues i turizmit politiko-folklorik, sipas atyre q kan hyr n Evrop, kur as n fshatin e tyre nuk i llogarisnin pr pes para, po bj prpjekje t’i ndihmoj atdheut t t gjith shqiptarve e ku duket se ka m s paku shqiptar, Sh

No Pic available
  • 2010-08-06

Kush vendos për pavarësinë e mbikëqyrur?

Kosova ka ende fusha, t cilat duhet t’i prmbush n kuadr t zbatimit t Planit t Ahtisarit, thuhet n qndrimet e Zyrs Civile Ndrkombtare pas deklaratave t Kryeministrit Hashim Thai, se pavarsis s mbikqyrur po i vjen fundi. ICO-ja i rikujton qeveris s Kosovs se vlersimin pr t arriturat n Kosov d

Partit e vogla, nuk dorzohen
  • 2009-12-16

Partit e vogla, nuk dorzohen

Jan ndar t zhgnjyera me at q kan marr nga elektorati m 15 nntor, por nuk duket se jan dorzuar. Fokusimi i opinionit n partit e mdha n vend po u shkakton rnie n elektorat partive t vogla, t cilat nga viti n vit po bhen barr pr fletvotimet. Edhe zgjedhjet e 15 nntorit nuk i befasoi pr t mir asnjrn n