Rezultate te kerkimit per termin: +Hashim +Thai

Total: 93
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Thai vizit historike n Tiran

Ora 15: 35 Rruga Durrs-Prishtin, sht projekti i par madhor q do t realizojn qeverit e Shqipris dhe Kosovs, konfirmuan pr mediat, kryeministrat Sali Berisha dhe Hashim Thai nga Tirana. Z. Thai, i pari Kryeministr i Kosovs s pavarur q viziton Shqiprin, tha se ky projekt do ti afroj dy kryeqytetet tona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Thai: Jemi pr raporte t mira me fqinjt

Kryeministri Hashim Thai ka mbajtur nj fjal rasti n sesionin plenar t konferencs “Bashk n Unionin Evropian – Kontributi i Ballkanit Perndimor pr Perspektivn Evropiane” Thai ka theksuar prkushtimet e qeveris dhe t gjitha institucioneve t Republiks s Kosovs pr integrim n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.636Z

Thai: Respekt pr Zgjedhjet

Kryeministri Hashim Thai ka thn se t gjith duhet ta pranojn vuln dhe vullnetin e sovranit dhe se zgjedhjet e s diels kan fitues. Tash ai proces sht prmbyllur. sht me rndsi q procesin q jemi duke kaluar tani, t ankesave, parashtresave t ndryshme, assesi t mos politizohet dhe t mos ket ndikime apo p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.387Z

Thai thrret pr zgjedhje fer

Kryeministri Hashim Thai ka ftuar t gjith qytetart e vendit q t marrin pjes n raundin e dyt t zgjedhjeve komunale t 13 dhjetorit dhe t shprehin bindjet e tyre prmes vots s lir, si dhe t kontribuojn pr nj proces zgjedhor t qet, fer, demokratik. N nj deklarat pr media, kreu i ekzekutivit ka ftuar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Thai: GJND do t vendos n favor t Kosovs

Kryeministri Hashim Thai beson se procesi rreth ligjshmris s pavarsis s Kosovs, q ka nisur sot n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) do t prfundoj n favor t Kosovs. Gjat mbledhjes s Qeveris s Kosovs, kryeministri Thai ka thn se vullneti demokratik i qytetarve t Kosovs sht shprehur n mnyrn m t mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Pse fitoi Hashim Thai

Fitorja e Partis Demokratike t Kosovs n zgjedhjet parlamentare dhe lokale t 17 nntorit, erdhi si rezultat i nj pune ngulmuese t kreut t saj, Hashim Thait dhe shtabit t tij, q diti t artikuloj qart ofertn para qytetarve t Kosovs. S paku gjasht muaj m hert, lideri i PDK-s e pati filluar nj komunikim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.155Z

Thai: Sdo t ket ndrhyrje t politiks n drejtsi

Kryeministri i Kosovs, Hashim Thai ka thn se nuk t lejohet kurrfar przierje e politiks me sistemin e drejtsis n Kosov, prderisa ka krkuar edhe nga lidert politik dhe institucional, nga deputett, autoritetet tjera shtetrore dhe nga qytetart q t jen n prgjegjsin m t lart kombtare, politike, qytetare d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama