Rezultate te kerkimit per termin: +Hashim +Thait

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Pse fitoi Hashim Thai

Fitorja e Partis Demokratike t Kosovs n zgjedhjet parlamentare dhe lokale t 17 nntorit, erdhi si rezultat i nj pune ngulmuese t kreut t saj, Hashim Thait dhe shtabit t tij, q diti t artikuloj qart ofertn para qytetarve t Kosovs. S paku gjasht muaj m hert, lideri i PDK-s e pati filluar nj komunikim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.476Z

Ruzhdi Rexha: I besoj Thait

Ish-kandidati i koalicionit LDD-AKR pr kryetar t komuns s Prizrenit, Ruzhdi Rexha sht i bindur se partneri i tij, Ramadan Muja i PDKs do t fitoj edhe n raundin e dyt t zgjedhjeve n kt qytet, t dieln e ardhshme. Megjithse partia e tij, LDD, kakoalicion me LDKn, Rexha, i cili ka marr rreth 14 mij v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.431Z

Ndryshimi do t vij

Kryeministri i Kosovs, njhersh Kryetar i Partis Demokratike t Kosovs, Hashim Thai, ka pranuar se do t ket freskime n Kabinetin e tij. Sipas tij, prurjet e reja do t vijn nga i gjith spektri politik, por edhe nga shoqria civile. Ide dhe freskime do t ket vazhdimisht n Qeverin e Kosovs. Sjellje t k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.369Z

Kosova e suksesshme n GJND

Kryeministri Hashim Thai ka lavdruar ekipin q po e mbron pavarsin e vendit n Gjykatn Ndrkombtare t Drejtsis. Delegacioni i Kosovs, i drejtuar nga ministri i Jashtm, Sknder Hyseni dhe eksperti i s drejts ndrkombtare, Michael Wood, n fillim t ksaj jave kan paraqitur argumentet e Kosovs pr shpalljen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Thai vizit historike n Tiran

Ora 15: 35 Rruga Durrs-Prishtin, sht projekti i par madhor q do t realizojn qeverit e Shqipris dhe Kosovs, konfirmuan pr mediat, kryeministrat Sali Berisha dhe Hashim Thai nga Tirana. Z. Thai, i pari Kryeministr i Kosovs s pavarur q viziton Shqiprin, tha se ky projekt do ti afroj dy kryeqytetet tona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.636Z

Thai: Respekt pr Zgjedhjet

Kryeministri Hashim Thai ka thn se t gjith duhet ta pranojn vuln dhe vullnetin e sovranit dhe se zgjedhjet e s diels kan fitues. Tash ai proces sht prmbyllur. sht me rndsi q procesin q jemi duke kaluar tani, t ankesave, parashtresave t ndryshme, assesi t mos politizohet dhe t mos ket ndikime apo p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

LDK t rishqyrtoj koalicionin

Nnkryetari i Lidhjes Demokratike t Dardanis, Adem Salihaj, i kaapel publik Lidhjes Demokratike t Kosovs q ta rishikoj pozicionin e saj n Qeverin e Hashim Thait. Kt thirrje, ish-zyrtari i LDKs e kanj dit pas deklaratave tronditse t Nazim Bllacs, i cili pretendon se ka marr pjes n 17 akte kriminale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama