Rezultate te kerkimit per termin: +Hashim +Thaci

Total: 4911
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.170Z

Politika shqiptare uron Presidentin Hashim Thaci

Transmetuar me 26022016 - 2122 Pas zgjedhjes se tij si President i Kosoves Hashim Thaci eshte uruar edhe nga politika shqiptarebr br I pari qe e ka uruar ka qene kryeministri i vendit Edi Ramabr br Ai zgjodhi qe urimin ta bente n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.321Z

Hashim Thaci rizgjidhet kryetar i PDK

PRISHTINE-Pa asnje kundreshtar dhe me vota unanime Hashim Thaci eshte rizgjedhur kryetar i Partise Demokratike te Kosoves. I pari i kesaj partie kryeministri Hashim Thaci ka thene se qe nga kuvendi i kaluar Kosova dhe PDK-ja ka ndryshuar shume per te mire. Thaci ka thene se fitorja e PDK-se ishte be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.454Z

Hashim Thaci betohet si president

brbrHashim Thaci eshte zyrtarisht presidenti i ri i Republikes se Kosoves Thaci ka bere betimin dhe me pas nenshkrimin ne nje ceremoni te mbajtur ne ambientet e kuvendit Te pranishem ne salle kane qene ish-presidentja Jahjaga deputetet e mazhorances ndersa seanca eshte bojkotuar nga partite opozita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.621Z

Hashim Thaci Fitore e merituar

Pak para mesnates kur u publikuan rezultatet e para te zgjedhjeve te parakohshme parlamentare partia Demokratike e Kosoves nisi festen e fitores ne sheshin 21 ne Prishtine Kreu i kesaj partie Hashim Thaci falenderoi qytetaret per keto zgjedhje te vleresuara si demokratike Ai tha se Kosova pati munde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.245Z

Hashim Thaci Duhet te votojme pro themelimit te Gjykates

Transmetuar me 23042014 - 1116 Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci Kosove23 prill 2014 NOAal- Kryeministri Hashim Thaci ka thene se vendimi per formimin e Gjykates Speciale per denimin e krimeve te luftes eshte vendimi me i veshtire

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.200Z

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci viziton Uashingtonin

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci ndodhet per nje vizite ne Shtetet e Bashkuara per takime me zyrtare te larte dhe ligjvenes amerikane. Ne keto momente zoti Thaci po takohet ne Kongres me kongresmenet demokrate Eliot Engel dhe Jim Moran. Me pas do te takohet dhe do te kete nje konference shtypi ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.992Z

Hashim Thaci Nuk lejoj te rishkruhet historia

Transmetuar me 01092015 - 1214 Ministri i Jashtem i Kosoves Hashim Thaci deklaron se nuk do te lejoje qe historia kombetare e Kosoves te rishkruhet per te mjegulluar vijat midis viktimes dhe agresoritbr br Ne nje editorial per gaze

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama