Rezultate te kerkimit per termin: +Hasko

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] hasko / docs[0] 186 / hits[0] 310 /
Rikard Ljarja, kur interpretonte tek Radiostacioni (Foto)
  • 2019-01-21

Rikard Ljarja, kur interpretonte tek Radiostacioni (Foto)

Rikard Ljarja, një nga emrat më të njohur të kinemasë shqiptare, gjithnjë ka preferuar të flasë pak, për kontributin e tij si regjisor apo skenarist në një pjesë të filmave ku dhe ka interpretuar. Kohët e fundit Ljarja është i njohur për publikun edhe si shkrimtar me romanin Josifop

Shuhet poeti dhe gazetari Llambro Ruci
  • 2018-07-10

Shuhet poeti dhe gazetari Llambro Ruci

Poeti, gazetari e një prej figurave me kontribut në letërsinë shqipe para viteve 90-të Llambro Ruci është ndarë nga jeta në moshën 72 vjeçare. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kanë dhënë miqtë shkrimtarë e intelektualë përmes një njoftimi të firmosur nga shumë emra ku shpreh

Fiks Fare denoncon mjekun, tavëll e bilardo në orar të punës, pacientët presin
  • 2018-01-22

Fiks Fare denoncon mjekun, tavëll e bilardo në orar të punës, pacientët presin

Fiks Fare ka denoncuar mbrëmjen e së hënës sesi një mjek i Qendrës Shëndetësore në Orikum, gjatë orarit zyrtar të punës, rri në lokal, duke mbajtur pranë edhe ambulancën. Për mjekun Enrik Haxhiraj u ankuan në Fiks Fare disa qytetarë, të cilët shpjegonin që ai rri në lokal gjat

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED
  • 2017-12-07

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED

TIRANE- Ndërsa nesër më 7 dhjetor pritet të hidhet shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi publikohen emrat e kandidatëve nga institucionet kryesore të drejtësisë, Gjykata e lartë, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative s

No Pic available
  • 2017-06-25

EMRAT/ Blerje e votave, ja kush janë 6 të proceduarit

Policia e Shtetit në të gjitha Drejtoritë Vendore dhe Komisariate ka nisur procedimin penal ndaj dhjetëra personave për blerje votash. Drejtoria e Policisë Elbasan U referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin Fatmir Qemal Gjeçi, banues në Tiranë, sepse

No Pic available
  • 2017-06-24

Agron Llakaj flet për politikën dhe mahnit me exit pollin e tij për 25 qershorin

Intervistoi: Andrea Danglli Po qesh sepse sdua të qaj! Nuk dua të dorëzohem duke luftuar mbi të keqen,-Kështu e përkufizon mjeshtri i humorit Agron Llakaj sfidën që i hap realiteti i cili vjen dhe ikën duke ndryshuar thjesht dhe vetëm një datë në kalendar. Mes buzëqeshjes, sarkazmës d

No Pic available
  • 2017-03-15

Familjarët e viktimave të Gërdecit shpërthejnë kundër Ramës: Gënjeshtar!

Nëntë vjet më parë, Gërdeci u trondit nga një shpërthim i fuqishëm që u mori jetën 26 personave, ndërsa familjarët e viktimave janë ende në proces gjyqësor në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg. Përmes një letre drejtuar shtypit ata akuzojnë sot kryemin