Rezultate te kerkimit per termin: +Hassan +Rouhani

Meta: total 167 / total_found 167 / time 0.000 / keyword[0] hassan / docs[0] 758 / hits[0] 903 / keyword[1] rouhani / docs[1] 203 / hits[1] 428 /
Presidenti iranian: SHBA të kërkojë falje, mund të pranojmë pendimin e tyre
  • 2019-02-07

Presidenti iranian: SHBA të kërkojë falje, mund të pranojmë pendimin e tyre

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani tha se vendi i tij është i gatshëm të pranojë pendimin e SHBA-së, nëse Uashingtoni kërkon falje Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës pendohen dhe kërkojnë falje për shkak të intervenimeve të tyre në Iran në të kaluarën, jemi të gatshëm të p

Sanksionet, Rouhani sfidon SHBA: Irani do vazhdojë të shesë naftë
  • 2018-11-05

Sanksionet, Rouhani sfidon SHBA: Irani do vazhdojë të shesë naftë

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, është zotuar të “thyejë” sanksionet e ashpra të vendosura nga Shtetet e Bashkuara, të cilat janë përforcuar sërish këtë të hënë dhe prekin pjesët kryesore të ekonomisë së vendit. Administrata Trump po rivendos të gjitha sanksionet q

No Pic available
  • 2018-08-08

Irani: Trump i trullosur! SHBA sndal dot eksportin tonë të naftës

Ministri i jashtëm i Iranit ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk do të jenë në gjendje të ndalojnë vendin të eksportojë naftë. Mohammad Javad Zarif i tha gazetës së Iranit se qëllimi i presidentit Donald Trump për detyrimin e pjesës tjetër të botës për të mos blerë vajin iranian

Ulen tonet mes Iranit dhe SHBA, Trump: Jam gati të takohem me Rouhanin
  • 2018-07-31

Ulen tonet mes Iranit dhe SHBA, Trump: Jam gati të takohem me Rouhanin

Donald Trump është vetëofruar t’i takojë personalisht liderët e Iranit për të zhvilluar sipas tij bisedime “pa parakushte” dhe “sa herë që ata duan”. “Unë do të takohesha me këdo, besoj te takimet”, tha presidenti amerikan për gazetarët në Sht

SHBA-Iran, Pompeo nuk do ta takojë homologun iranian
  • 2018-07-31

SHBA-Iran, Pompeo nuk do ta takojë homologun iranian

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo nuk ka ndërmend të takojë homologun e tij iranian gjatë konferencës ndërkombëtare që mbahet këtë fundjavë në Singapor, edhe pse presidenti Donald Trump thotë se është i gatshëm të flasë me Teheranin për programin e tij të armëve bërthamo

Trump, pronar kabareje, Kryeushtaraku i Iranit: Jemi gati të sfidojmë SHBA!
  • 2018-07-26

Trump, pronar kabareje, Kryeushtaraku i Iranit: Jemi gati të sfidojmë SHBA!

Komandanti i lartë ushtarak iranian Qassem Suleimani i është kundëpërgjigjur kërcënimeve nga ana e Presidentit të SHBA, Donald Trump kundër Teheranit. Suleimani foli me gjuhë të gjallë, duke e krahasuar atë me një lojtar dhe një pronar kabareje, dhe duke thënë se Irani do të ishte

Trump: Jam gati për një marrëveshje të vërtetë me Iranin
  • 2018-07-25

Trump: Jam gati për një marrëveshje të vërtetë me Iranin

Dy ditë pas polemikave e kërcënimeve të dyanshme nga pala e presidentit iranian Hassan Rouhani dhe presidentit amerikan Donald Trump, ky i fundit thotë se është i gatshëm për të negociuar një marrëveshje të re bërthamore me Teheranin. Do të shohim se çfarë do të ndodh, por jemi t