Rezultate te kerkimit per termin: +Hassan +Rouhani

Meta: total 143 / total_found 143 / time 0.000 / keyword[0] hassan / docs[0] 681 / hits[0] 818 / keyword[1] rouhani / docs[1] 178 / hits[1] 380 /
No Pic available
  • 2017-05-20

Iran, presidenti Hassan Rouhani drejt një mandati të dytë

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani po shkon drejt një mandati të dytë sipas rezultateve paraprake. Nga 26 milionë vota të numëruara deri më tani ai ka fituar 14.6 milionë, që përkthehet në më shumë se gjysmën. Kundërshtari kryesor i zotit Rouhani, Ebrahim Raisi paraqiti ankesa për p

No Pic available
  • 2017-05-20

Iran, Rouhani rizgjidhet president

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani ka fituar mandatin e tij të dytë në krye të shtetit. Nga 40 milionë vota të hedhura në kutitë e votimit, Rouhani mori thuajse 23 milionë vota ose 57% të totalit. Kundërshtari kryesor i tij, kleriku konservator Ebrahim Raisi paraqiti ankesa për parregul

No Pic available
  • 2017-04-08

Presidenti i Iranit: Terroristët po festojnë sulmin amerikan në Siri

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani ka thënë se terroristët janë duke festuar goditjet në një bazë ajrore në Siri. Komentet e tij mbështetën përgjigjen e Rusia, e cila ashtu si Irani është aleatë e Sirisë, duke kundërshtuar sulmet amerikane. Nga sulmi amerikan në një bazë ushtarak

No Pic available
  • 2017-03-17

Irani hap media në shqip për të shënjestruar disidentët e mërguar

Një OJQ iraniane e quajtur Lidhja Habiliane ka shtuar një rubrikë të re shqip në uebsajtin e vet të lajmeve, Habilian, me synimin për të shënjestruar aktivistët e opozitës iraniane që kanë marrë statusin e refugjatët në Shqipëri në vitet e fundit. Lidhja Habilian ka lançuar të pa

FOTO / Ministri Bushati në një vizitë surprizë në Iran: Po shkrihen akujt?
  • 2017-01-16

FOTO / Ministri Bushati në një vizitë surprizë në Iran: Po shkrihen akujt?

Duket se akujt po shkrijnë mes dy Tiranës dhe  Teheranit. Sipas njoftimin të MPJ, me ftesë të homologut Iranian Mohammad Javad Zarif, Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një vizitë zyrtare në Teheran. Gjatë vizitës së tij dy ditore, Ministri Bushati zhvilloi takime me

Vizita surprizë në Teheran, Bushati kërkon nga Irani njohjen e pavarësisë së Kosovës
  • 2017-01-15

Vizita surprizë në Teheran, Bushati kërkon nga Irani njohjen e pavarësisë së Kosovës

Vizita surprizë e kreut të diplomacisë shqiptare në Iran, duket se po jep frytet e veta, pas furtunës në gotë të paralajmëruar nga mediat që mund të ndodhte me muxhahidinët që u strehuan në Shqipëri. Me ftesë të homologut Iranian Mohammad Javad Zarif, Ministri i Punëve të Jash

No Pic available
  • 2017-01-15

Bushati në Iran, kërkon thellimin e bashkëpunimit dhe njohjen e Kosovës

Me ftesë të homologut Iranian Mohammad Javad Zarif, Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një vizitë zyrtare në Teheran. Gjatë vizitës së tij dy ditore, Ministri Bushati zhvilloi takime me Presidentin Rouhani, homologun e tij Zarif, Kryetarin e Grupit Parlamentar të miqësi