Rezultate te kerkimit per termin: +Havana

Meta: total 415 / total_found 415 / time 0.000 / keyword[0] havana / docs[0] 415 / hits[0] 537 /
No Pic available
  • 2016-12-12

Mafioz dhe talent muzikor: 101 vite më parë lindte Frank Sinatra

Është legjenda, por është edhe realiteti. Në legjendë, kur lideri sovjetik Nikita Hrushov vizitoi Hollywood në 1959 kërkoi të takonte Marilyn Monroe, pa bashkëshortin, shkrimtarin Arthur Miller, i dyshuar se ishte komunist. Ndërsa bashkëshortja Hrushovit, Nina, kërkon të shëtisë nëp

No Pic available
  • 2016-11-30

Udhëtimi i fundit i Fidel Castro-s, mijëra njerëz në rrugë për të

Hiri i Fidel Castro-s filloi udhëtimin e tij 4-ditor në Kubë ditën e sotme nga Havana për të shkuar në fund në qytetin lindor të Santiagos. Një flamur i vogël kuban mbulon arkivolin që përmban eshtrat e liderit 90-vjeçar, i cili u nxorr nga Ministria e Mbrojtes së Kubës menjëherë p

FOTOT/ Kryeministrin më seksi në botë e tallin keqazi pas komenteve për Fidel Kastron
  • 2016-11-28

FOTOT/ Kryeministrin më seksi në botë e tallin keqazi pas komenteve për Fidel Kastron

Justin Trudeau cilësohet si kryeministri më tërheqës në botë, por pas komenteve të tij për Fidel Kastron rrjeti e ka talluar pa mëshirë. 44-vjeçarja vlerësoi lart figurën e Kastros dhe miqësinë që babai i tij kishte me ish-diktatorin kuban. Por në rrjet nuk e kanë marrë mirë

Jeta luksoze e Fidel Kastros: 20 vila, ishull privat, jaht dhe dashnore pafund (dhe deklaronte se jetonte me 20$ në muaj)
  • 2016-11-28

Jeta luksoze e Fidel Kastros: 20 vila, ishull privat, jaht dhe dashnore pafund (dhe deklaronte se jetonte me 20$ në muaj)

Ai deklaronte publikisht se jetonte me 20 dollarë në muaj dhe e përçmonte jetën luksoze dhe borgjeze. Por, ndërsa në publik shfaqej si një revolucionar idealist, në të vërtetë Fidel Kastro bënte një jetë super luksoze. Në kohën që Kuba ishte e zhytur në varfëri dhe mjerim, Ka

SHBA, Trump kërcënon Kubën për prishje të marrëveshjeve
  • 2016-11-28

SHBA, Trump kërcënon Kubën për prishje të marrëveshjeve

Nëse Kuba nuk kërkon të arrijë një marrëveshje të mirë për kubanët, kubanezo-amerikanët dhe SHBA-të së bashku, do të prishim çdo pakt. Kështu është shprehur në Twitter presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump tre ditë pas vdekjes së Fidel Kastros. Republikanët e kanë krit

Komuniteti kuban në Florida shpërthen në festë pas vdekjes së Fidel Kastros
  • 2016-11-27

Komuniteti kuban në Florida shpërthen në festë pas vdekjes së Fidel Kastros

E ndërsa rrugët e Havanës në Kubë i kaploi heshtja pas lajmit për vdekjen e diktatorit Fidel Kastro, panoramë krejt tjetër ishte në SHBA. Mijëra emigrantë kubanezë në Florida u dyndën të festonin pas lajmit për vdekjen e udhëheqësit që qëndroi në krye të vendit për gati 5 deka

No Pic available
  • 2016-11-27

INTERVISTA/ Kur Fidel Kastro provonte rakinë e Skraparit

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kubë, Çlirim Çepani, rrëfen marrëdhëniet e tij me Fidel Kastron, takimet me të, dhe bisedat për çështje të ndryshme. I ftuar në rubrikën Opinion në News 24, Çepani zbulon momente nga bisedat me Fidel Kastron, mënyrën sesi ai e njihte Shqipërinë,