Rezultate te kerkimit per termin: +Havana

Meta: total 359 / total_found 359 / time 0.009 / keyword[0] havana / docs[0] 359 / hits[0] 449 /
Anri Sala, ekspozitë personale në Nju Jork
  • 2016-02-04

Anri Sala, ekspozitë personale në Nju Jork

Artisti shqiptar prezanton veprat e tij në një ekspozitë që do të qëndrojë e hapur deri më 10 prill në New Museum në Nju Jork. Sot, në një bashkëbisedim për artin me Massimiliano Gioni Anri Sala, një nga emrat më të njohur të artit bashkëkohor të dekadave të fundit, ka qenë i p

No Pic available
  • 2016-01-27

Turistët pushtojnë Kubën, bum vizitorësh në Havana në muajin janar

Amerikanët të dashuruar me Kubën. Industria e turizmit në Kubë po përjeton një bum të vërtet në muajin e parë të vitit 2016, një vit pas rivendosjes së marrdhënieve mes dy vendeve. Amerikanët kanë pushtuar lagjet më të famshme kubaneze, në Havanën e vjetër por mes turistëve t

Turistët pushtojnë Kubën, bum vizitorësh në Havana në muajin janar
  • 2016-01-27

Turistët pushtojnë Kubën, bum vizitorësh në Havana në muajin janar

​Industria e turizmit në Kubë po përjeton një bum të vërtet në muajin e parë të vitit 2016, një vit pas rivendosjes së marrdhënieve mes dy vendeve. Amerikanët kanë pushtuar lagjet më të famshme kubaneze, në H

No Pic available
  • 2016-01-19

FOTOT/ Qytetet shumëngjyrëshe të botës: The Guardian rendit Tiranën mes më të mirëve

The Guardian ka publikuar një shkrim ku rendit qytetet më shumëngjryëshe të botës. Mes tyre gazeta britanike rendit edhe Tiranën. Ja fotot e qytetevë më shumëngjyrëshe: Havana, Kuba Buenos Aires, Argjentina Valparaiso, Kili Pachuca. Meksikë Vernazza, Italy Jodhpur, India Cape Town. Af

The Guardian përfshin Tiranën mes qyteteve shumëngjyrëshe të botës
  • 2016-01-19

The Guardian përfshin Tiranën mes qyteteve shumëngjyrëshe të botës

Nga pikturimi artistik i Valparaiso te qyteti blu i Jodhpurit, gazeta britanike The Guardian ka hedhur një vështrim te lagjet dhe panoramat qytetase që janë shndërruar nga bojërat me ngjyra të shumta. Në këto foto, gazeta prestigjoze ka përfshirë edhe Tiranën, kryeqytetin e Shqipërisë.

No Pic available
  • 2016-01-19

Foto: The Guardian përfshin Tiranën mes qyteteve shumëngjyrëshe të botës

Nga pikturimi artistik i Valparaiso te "qyteti blu" i Jodhpur, gazeta britanike The Guardian ka hehdur një vështrim te lagjet dhe panoramat qytetase që janë shndërruar nga bojërat me ngjyra të shumta. Në këto foto, gazeta prestigjoze ka përfshirë edhe Tiranën, kryeqytetin e Shqipërisë

Shtëpia e dikurshme e Che Guevarës kthehet në pikë sportesh ujore
  • 2016-01-14

Shtëpia e dikurshme e Che Guevarës kthehet në pikë sportesh ujore

Kubë Qyteti i Tararës, dikur një qendër pushimi për të pasurit dhe gjithashtu shtëpi e muajit të mjaltit për Che Guevarën po kthehet në qendër sportive  Menjëherë pasi revolucionarët kubanë morën pushtetin në Havanë, Ernesto Che Guevara pësoi një atak akut astme. Për t