Rezultate te kerkimit per termin: +Havier +Aguirre

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.113Z

Meksika shkarkon trajnerin Erikson

Humbja 3-1 me Hondurasin ka detyruar drejtuesit e Federates Meksikane te Futbollit te shkarkojne trajnerin e kombetares Sven Goran Erikson. Ne fillim polemikat mbi thirrjen ne kombetare te lojtareve te natyralizuar dhe me pas rezultatet negative, kane bere qe aventura e Erikson ne Meksi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.341Z

Kërkohen Murinjo, Lipi dhe Skolari

Drejtuesit e Federatës Meksikane të Futbollit kanë bërë të qartë se po kërkojnë trajnerë shumë të njohur për të drejtuar këtë përfaqësuese në eliminatorët e Botërorit 2010. Presidenti Justino Kompean, ka treguar se ish-trajneri i Çelsit, Hoze Murinjo, është një prej emrave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.168Z

'> Bllok botërori

FIFA ka bere publike 4 gjyqtaret te cilët do te drejtojnë takimet çerekfinale te kupës se botes. Ka pasur mjaft surpriza ne vendimin e organizatës botërore te futbollit duke pare se përveç portugezit Olegario Benkuerensa janë përfshirë arbitra te vendeve qe nuk kane një zhvillim te madh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.934Z

I lënë vëllain jashtë ekipit, Dos Santos kërcënon largimin

Meksikë Mesfushori i Totenhemit, Xhovani Dos Santos, po mendon të largohet nga përfaqësuesja e Meksikës në prag të Botërorit 2010, pasi vëllai i tij, Xhonatan (i cili luan te Barcelona), është lënë jashtë kontingjentit prej 23 lojtarësh për në Afrikën e Jugut. 21-vjeçari Xhovani,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.469Z

Afrika e Jugut i shpall “luft” Meksiks

Në pritje të vërshëllimës së startit, Afrika e Jugut ka ndezur motorët. Ndeshja hapëse e Botërorit 2010 do të jetë mes mikpritësve të Afrikës së Jugut dhe Meksikës. Ethet e botërorit i kanë pushtuar të gjithë. “Do të jetë si një luftë, thotë Karlos Albert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.466Z

Afrika e Jugut i shpall luftë Meksikës

Ndeshja hapëse Në pritje të fërshëllimës së startit, Afrika e Jugut ka ndezur motorët. Ndeshja hapëse e Botërorit 2010 do të jetë mes mikpritësve të Afrikës së Jugut dhe Meksikës. Ethet e botërorit i kanë pushtuar të gjithë. “Do të jetë si një luftë, thotë Karlos Alb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.748Z

Maradona, frikë nga sulmi meksikan

Trajneri i Argjentinës, Diego Armando Maradona, dje në mesditë ka dalë në konferencën për shtyp, atje ku me tone të zbutura ndaj gazetarëve ka folur përpara ndeshjes me Meksikën, e cila zhvillohet sot për 1/8 e finaleve të kampionatit botëror. Janë dy skuadra të cilat njihen mirë me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama