Rezultate te kerkimit per termin: +Havzi +Nels

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] havzi / docs[0] 460 / hits[0] 1012 / keyword[1] nels / docs[1] 3 / hits[1] 3 /
No Pic available
  • 2010-06-18

Arratisjet nga diktatura

Pa zhurmë mediatike, dokumentari Rendja drejt ëndrrës... arratisja u dha premierë në Millenium 2, me regji të Namik Ajazit Pas 20 vitesh kur u shemb diktatura sht e vshtir t gjenden gjurm arratisjesh, aq m tepr t thuhen dshmi prej atyre q t afrmit iu ikn nga jeta se donin li

No Pic available
  • 2010-05-11

Topi dorëzohet: Nuk imponoj dot zgjidhje të ngërçit politik

Ngërçi, Topi: Partitë, mungesë vullneti për dialog Me apelin pr t’i dhn zgjidhje sa m shpejt situats s krijuar, pr shkak t qndrimit ekstrem t opozits me grev urie, kreu i shtetit, Bamir Topi, ndihet i pafuqishm pr t ndrhyr mes dy liderve politik, Berisha dhe Rama. Pres

No Pic available
  • 2008-11-01

Prkujtohet varja e poetit H Nela

Tribuna ishte bosh, e n vend t personave, aty ishin vendosur lule dhe qirinj. Ishte nj tjetr prkujtim, prkujtimi i atyre burrave dhe grave, i atyre shkrimtarve dhe poetve q u dnuan mizorisht nga sistemi i komunizmit. Aty ishin nnt emra, q t gjith t vrar dhe t prndjekur nga diktatura e errt. T till s