Rezultate te kerkimit per termin: +Haxh

Total: 138
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.505Z

Irani nis hetimet për të zhdukurit në Haxh

Autoritetet iraniane kanë bërë të ditur se kanë nisur hetime për fatin e ish-ambasadorit të tij në Liban, i cili është zhdukur gjatë pelegrinazhit të Haxhit në muajin shtator, përmes Kombeve të Bashkuara dhe Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq. Zëvendësministri i Jashtëm i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.167Z

Mbi 2 milionë myslimanë në Haxh

Zyrtarët saudit theksuan se më shumë se 2.5 milionë pelegrinë myslimanë po marrin pjesë në ritualet vjetore në Haxh, që kulminacionin e arritën sot.Haxhi është rituali më i lashtë dhe i shenjtë i fesë islame. Pelegrinazhi përqendrohet në qytetin e shenjtë të Mekës, vendlindja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.296Z

Gold Ag në haxh me Naim Tërnavën (Foto)

Reperi Gold Ag ka arritur në haxh, ai ka bërë publike disa fotografi në rrjetin social Facebook ku tregon për nisjen nga Prishtina dhe arritjen e tij në Mekë. Fillimisht ai ka postuar një fotografi ku shihet në aeroport duke u nisur, së bashku me sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.290Z

Haxh, 2010 Prof. Dr. Hajri Shehu

(Shenime udhetimi) Sic dihet, Islami ngrihet mbi pese shtylla. Ato jane detyrat e detyrimet fetare themelore te cdo myslimani. Njera prej tyre eshte haxhi, vizita e Qabes. Nje here gjate jetes. Ne Kur'an, ne suren (kreun) "Ali Imran", ne ajetet 96, 97 thuhet: "Shtepia e pare, e ndertuar per nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.849Z

Apeli refuzon lirimin e Ismet Haxhës

Gjykata e Apelit e ka refuzuar vendimin e lirimit me dorëzani të Ismet Haxhës, i akuzuar në njërin nga grupet e Drenicës, që po gjykohet në Mitrovicë. Njoftimin e ka dhënë EULEX-i. “Sot, Gjykata e Apelit anuloi “Vendimin e ankesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.394Z

Ja fletë-arrestët për Lushtakun, Jasharin dhe Haxhën

Gjykata tashmë ka lëshuar fletë-arrest për Sami Lushtakun, Sahit Jasharin dhe Ismet Haxhën të cilët janë arratisur nga QKUK-ja ku po trajtoheshin. SSSAASS AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Indeksonline ka siguruar fletë-arrestet që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.182Z

A. Saudite hap kufirin, lejon pjesëmarrjen në Haxh të besimtarëve nga Katari

Arabia Saudite do të hapë kufirin me Katarin për të lejuar kalimin e besimtarëve që dëshirojnë të marrin pjesë në pelegrinazhin e përvitshëm të Haxhit. Vendimi vjen pas një takimi të nivelit të lartë mes Princit të Kurorës Saudite dhe Sheikut të Katarit. Sidoqoftë ekspertët th

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama