Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhi +Lleshit

Meta: total 79 / total_found 79 / time 0.000 / keyword[0] haxhi / docs[0] 5048 / hits[0] 8575 / keyword[1] lleshit / docs[1] 523 / hits[1] 749 /
HISTORIA/ E fejuara e përjetshme e pronarit të hotel Kontinental në Tiranë, nga arrestimi tek tentativat e vetëvrasjeve
  • 2017-01-31

HISTORIA/ E fejuara e përjetshme e pronarit të hotel Kontinental në Tiranë, nga arrestimi tek tentativat e vetëvrasjeve

Pak ditë më parë, në Kanada, ku jetonte prej 26 vitesh, u nda nga jeta Meshan Çini. Një nga të afërmit e familjes së të fejuarit të saj, me të cilin nuk jetoi kurrë, njoftoi lajmin dhe të dhënat kyçe të jetës së një heroine që rezistoi deri në fund. Kaq u desh që të kërk

Mbesa e martirit të Kishës Katolike rrëfen takimin me Nexhmije Hoxhën kur ishte vetëm 13 vjeç
  • 2016-11-05

Mbesa e martirit të Kishës Katolike rrëfen takimin me Nexhmije Hoxhën kur ishte vetëm 13 vjeç

Sot mbahet në katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër mesha e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike, vrarë, pushkatuar e vdekur gjatë torturave në regjimin komunist. Mesha vjen pas dekretit të Papa Françeskut për Vinçenc Prennushin dhe 37 shokë martirë. Përveç zyrtarëve

Rrëfimi i mësuesit pensionist që u mbijetoi 17 ministrave të Arsimit
  • 2016-09-06

Rrëfimi i mësuesit pensionist që u mbijetoi 17 ministrave të Arsimit

Entela Resuli DITA Ilir Kanini, zotëria me flokë të thinjura, që vitet e fëmijërisë i kaloi në ish-Bllok, fundjavën që lamë pas doli në pension. Në ambientet e Ministrisë së Arsimit, ku prej 33 vitesh ishte shtëpia e tij e dytë iu organizua një festë surprizë nga ministrja Lind

No Pic available
  • 2016-06-17

Servet Pëllumbi: Nano, mbledhje kryesie në varrimin e të ëmës, nxori njerëzit jashtë

GSH vijon botimin e pjesëve të ditarit politik Përvoja ime në Partinë Socialiste i ish-zëvendëskryetarit të Partisë Socialiste, Servet Pëllumbi. I botuar nga Toena me rastin e 25-vjetorit të krijimit të kësaj partie, ai përfshin shënimet e autorit nga viti 1991-1996, vite kur bashkë

Rrëfimi i Servet Pëllumbit: Fatos Nano, mbledhje kryesie në varrimin e të ëmës. Nxorri njerëzit jashtë
  • 2016-06-17

Rrëfimi i Servet Pëllumbit: Fatos Nano, mbledhje kryesie në varrimin e të ëmës. Nxorri njerëzit jashtë

Në kuadër të 25 vjetorit të themelimit të Partisë Socialistëve, profesor Server Pëllumbi ka ardhur me publikimin e një ditari politik Përvoja ime në Partinë Socialiste, ku tregon gjithë rrugëtimin e tij në partinë më të madhe në vend. Në pjesën që është botuar sot në R

No Pic available
  • 2016-04-22

Nishani: Do të kandidoj për një mandat të dytë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një intervistë ekskluzive për Ora News në emisionin Të Paekspozuarit me gazetarin Ylli Rakipi, doli kundër Berishës, në lidhje me armatimin e qytetarëve. Nuk është propozimi i duhur, tha Bujar Nishani, ndërsa Presidenti bëri edhe një deklara

No Pic available
  • 2016-04-21

Unë Bujar Nishani, ju rrëfej Presidentin

Ka 25 vite që ish-selia e Kuvendit Popullor, të Republikës Popullore Socialiste është kthyer në selinë e Presidentit. Përpara 25 vjetesh, Enver Hoxha kishte mbyllur aty Haxhi Lleshin. Sistemi i ri, polli Presidentët e rinj. Nga Sali Berisha te Bujar Nishani. I ftuar në studio: Presidenti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama