Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhi +Zeka

Meta: total 166 / total_found 166 / time 0.000 / keyword[0] haxhi / docs[0] 5048 / hits[0] 8575 / keyword[1] zeka / docs[1] 1365 / hits[1] 2535 /
Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-09

Targat e makinave, arrihet reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intensive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave prova të cilat njëanshëm zbatoh

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë
  • 2016-09-08

Arrihet reciprociteti për tabelat e veturave në mes të Kosovës dhe Serbisë

Sot në Bruksel pas rreth 9 orë bisedimesh intenzive me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian është arritur marrëveshje për reciprocitet të plotë për targat e veturave në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dhe heqjen nga përdorimi të tabelave 'prova" të cilat njëanshëm zb

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Këta janë deputetët më të pasur
  • 2016-07-24

Këta janë deputetët më të pasur

Deputetët me të ardhurat e tyre vazhdojnë të jenë shumë herë më të pasur se qytetarët e varfër të Republikës së Kosovës, të cilët i kanë zgjedhur me votat e tyre këta deputetë, të cilët po pasurohen çdo vit e më shumë. Me fitimet tyre sigurisht që jua kanë zili edhe shumë

Femrat deçanase kryejnë fakultetet për të punuar në markete
  • 2016-07-09

Femrat deçanase kryejnë fakultetet për të punuar në markete

Në vitet e fundit është rritur numri i studenteve nga Deçani, të cilat përfundojnë studimet dhe ato që kanë "fat" fillojnë të punojnë në marketet lokale, pasi ky është i vetmi vend i punës që iu ofrohet atyre pasi i përfundojnë studimet. Të rejat deçanase duhet të "kënaqen" m

Hajredin Kuçi i mban katër puna dhe paguhet 35 mijë euro brenda vitit
  • 2016-06-23

Hajredin Kuçi i mban katër puna dhe paguhet 35 mijë euro brenda vitit

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka hiq më pak se katër vende pune në Kosovë, ku shkalla e papunësisë është mbi 50 për qind. Kuçi nga këto puna që i bën paguhet brenda vitit 35.596 euro, raporton Indeksonline. Kuçi merr 16. 421 euro në vit për pun

Sfida kryesore e Universitetit të Pejës mungesa e hapësirës për mësim e banim
  • 2016-04-20

Sfida kryesore e Universitetit të Pejës mungesa e hapësirës për mësim e banim

Universiteti publik i Pejës "Haxhi Zeka" u themelua ne vitin 2011 dhe ka pesë fakultete me 12 programe të studimit, në nivelin bachelor dhe shtatë programe në nivelin master, por që akoma përballet me sfida dhe vështirësi të ndryshme, duke filluar nga mungesa e literaturës mësimore, ku