Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhia

Meta: total 1000 / total_found 2103 / time 0.001 / keyword[0] haxhia / docs[0] 2103 / hits[0] 4095 /
Gjyqi/ Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, ja çfarë mund të kërkojë ish-ministri
  • 2019-03-26

Gjyqi/ Tahiri mbërrin te Krimet e Rënda, ja çfarë mund të kërkojë ish-ministri

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur seanca për ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Tahiri si në të gjitha seancat e mëparshme është paraqitur në Gjykatë në shoqërinë e avokatit Maksim Haxhia. Në paraqitjen e fundit ne Gjykatën për Krime të Rënda, teksa seanca dështoi a

Prishet dënimi për Izet Haxhinë: Kam shumë për të thënë për vrasjen e Azem Hajdarit
  • 2019-03-20

Prishet dënimi për Izet Haxhinë: Kam shumë për të thënë për vrasjen e Azem Hajdarit

Në praninë e disa të afërmve dhe një miku nga Turqia, Izet Haxhia mësoi dy ditë më parë se do rigjykohet për vrasjen e deputetit të Partisë Demokratike, Azem Hajdari.  Kështu, Gjykata e Apelit Tiranë vendosi të pranojë kërkesën e ish-truprojës së Sali Berishës, që të dëgjohe

Ish-kreu i SHIK-ut: Gati të zbardh të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit
  • 2019-03-20

Ish-kreu i SHIK-ut: Gati të zbardh të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit

Duke qenë se bën pjesë tek lista e dëshmitarëve që Izet Haxhia kërkon të thërrasë në gjyq gjatë procesit gjyqësor, ish-kreu i SHISH deklaroi se do të flasë për çdo gjë, edhe për rolin e Sali Berishës në ngjarje. Klosi theksoi se SHIK-u në atë kohë ka përgatitur edhe një mat

Pranohet kërkesa e Izet Haxhisë, dosja Hajdari do rigjykohet
  • 2019-03-18

Pranohet kërkesa e Izet Haxhisë, dosja Hajdari do rigjykohet

Gjykata e Apelit Tiranë, ka pranuar kërkesën e Izet Haxhisë, për të hapur dosjen Hajdari, gjatë gjykimeve të së cilës ai është shpallur fajtor. Ky vendim u mor nën argumentin, se Haxhisë i është mohuar e drejta për tu mbrojtur dhe për këtë arsye, dosja duhet kthyer për rigjykim

Flet avokati i Tahirit: Do kërkojmë pushimin e çështjes, Prokuroria nuk ka prova
  • 2019-03-07

Flet avokati i Tahirit: Do kërkojmë pushimin e çështjes, Prokuroria nuk ka prova

Avokati i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur për mediat pas daljes nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Avokati Maks Haxhia deklaroi se Prokuroria nuk ka as nën mëngë, pasi nëse do të kishte prova të reja do ti kishte bërë publike. Ai bëri me dije se do të kërkojnë pushi

Tahiri kërkon seancë të hapur: Ska sekrete, Prokuroria e nxori dosjen në media me sms
  • 2019-02-06

Tahiri kërkon seancë të hapur: Ska sekrete, Prokuroria e nxori dosjen në media me sms

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Gjykatën e Krimeve të Rënda, pasi në fillim të janarit ankimoi vendimin e Prokurorisë për zgjatjen e afateve kundër tij. Tahiri është shoqëruar nga avokati i tij Maks Haxhia, ndërsa seanca po zhvillohet me dye

Dosja Hajdari, Izet Haxhia: Të gjykohem nga gjykatës që kaluan vettingun
  • 2018-11-21

Dosja Hajdari, Izet Haxhia: Të gjykohem nga gjykatës që kaluan vettingun

Shtyhet seanca gjyqësore ne ngarkim te Izet Haxhisë, i dënuar për vrasjen e ish-deputetit të PD-së Azem Hajdari dhe që kërkon rigjykim të dosjes. Në seancën e sotme, Izet Haxhia dhe avokati Nikolli kërkuan përjashtimin e trupës gjykuese, përberë nga Valdete Hoxha, Genti Shala, Astrit