Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhinasto

Meta: total 1000 / total_found 6581 / time 0.003 / keyword[0] haxhinasto / docs[0] 6581 / hits[0] 17261 /
No Pic available
  • 2019-01-10

MEDITIM PËR DEKRETIMIN E NJË MINISTRI

Edmond Haxhinasto Duket qartë që emri i cili ka shkaktuar më shumë diskutim nga lista e gjatë e emrave për ndryshimet në qeveri mbetet ai i propozuar për ministër të jashtëm. Si një pozicion delikat i përfaqësimit të Republikës së Shqipërisë, si dhe i formulimit dhe zbatimit të

Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut
  • 2018-12-05

Loja e bojkotit! 7 deputetë të PD-LSI shpëtojnë mandatin falë Vettingut

Atëherë kur nuk pritej që mes qeverisë dhe opozitës të kishte konsensus, pasi kryedemokrati Lulzim Basha kishte theksuar se nuk kthehen në Kuvend apo Komisionet Parlamentare pa garantuar zgjedhje të lira dhe largimin e qeverisë së krimit, ka ndodhur edhe supriza e madhe. Deputetë të mazh

Buxheti 2018 në Kuvend, opozita sërish bojkot
  • 2018-09-06

Buxheti 2018 në Kuvend, opozita sërish bojkot

Kuvendi ka nisur seancën plenare e radhës, ku në rend dite është pr/ligji për Buxhetin e vitit 2018, por ashtu si në seancën e parë të këtij sesioni parlamentar opozita ka bojkotuar pjesëmarrjen. Prezente në sallën e Kuvendit është vetëm maxhoranca, kjo pasi opozita njoftoi një di

Prova e 84 votave. Ligji për Magjistraturën të hënën në Parlament
  • 2018-07-08

Prova e 84 votave. Ligji për Magjistraturën të hënën në Parlament

Java politike do të nisë të hënën, me një seancë parlamentare që pritet të jetë interesante për sa i përket raporteve numerike mes mazhorancës dhe opozitës. Pjesë e rendit të ditës janë edhe ndryshimet në ligjin Për Statusin e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve, që synon të zgjidhë

LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren
  • 2018-06-21

LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren

Deputetët e LSI herë pas here po tregojnë edhe me deklarata edhe me veprime që nuk janë në sintoni me Partinë Demokratike, madje as me kryetaren Kryemadhi apo numrin një të grupit parlamentar, Vasili. Fillimisht këtë të enjte shenja luhatjeje dha Luan Rama. Ndërsa foltorja ishte e bllok

LSI drejt përçarjes? Haxhinasto dhe Naço nuk braktisin komisionet
  • 2018-05-29

LSI drejt përçarjes? Haxhinasto dhe Naço nuk braktisin komisionet

Përfaqësuesit e LSI-së në komisionet parlamentare, thyen sërish urdhrin e kryetares Monika Kryemadhi, duke mos u larguar nga punimet e ditës në Kryesinë e Kuvendit. Edmond Haxhinasto qëndroi edhe pasi kolegët e opozitës u larguan nga Komisioni i Ekonomisë. Ndërkohë, një orë më vonë

Skandali në aeroportin e Kukësit, rroga fiktive 38 punonjësve
  • 2018-04-25

Skandali në aeroportin e Kukësit, rroga fiktive 38 punonjësve

Aeroporti i Kukësit ka dhënë rroga fiktive për 38 punonjës për rreth një vit dhe askush nuk ka mbajtur përgjegjësi penale, pasi sipas prokurorisë askush nuk ka bërë kallëzim penal. Fiks Fare ka ndjekur rastin e hetuar që para zgjedhjeve të vitit 2017, por që u mbyll në heshtje dhe p