Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhinasto

Total: 6584
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.701Z

Haxhinasto ne Beograd

E premte 04 Nentor 2011 1752 Edmond Haxhinasto Zv. kryeministri dhe Ministri i Jashtem i Shqiperise Edmond Haxhinasto ka marre pjese ne samitin e nismes se Evropes Qendrore i organizuar nga presidenca e radhes qe mbahet nga Serbia. Ne fjalen e tij Haxhinasto vleresoi maksimalisht bashkepunimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.306Z

Haxhinasto ne interpelance

E enjte 15 Dhetor 2011 2043 TAULANT BALLAGjate nje interpelance me ministrin e jashtem Edmond Haxhinasto opozita ka akuzuar kete kreun e ketij institucioni per emerime politike e aspak profesionale ne postet drejtuese te diplomacise. Deputetja Arta Dade ka deklaruar se diplomatet apo konsujt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.488Z

Haxhinasto: Reforma zgjedhore, gjithëpërfshirëse

Qeveria e Shqipërisë synon të kryejë një reformë gjithëpërfshirëse zgjedhore, që do të përmbushë rekomandimet e ODIHR të 2009 dhe 2011, përfshirë këtu edhe ekspertizën e Komisionit të Venecias.  Kështu iu drejtua sot Zv.kryeministri dhe ministri I Jashtëm, Edmond Haxhinasto Kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.654Z

Haxhinasto: Bashkëpunim detar me Slloveninë

Infrastruktura Ministri Haxhinasto i kërkon ambasadores së Sllovenisë, Lea Stancic, bashkëpunim në infrastrukturë veçanërisht në transportin detar, duke thënë se duhen vendosur linja direkte tragetesh mes dy vendeve, me qëllim zhvillimin e turizmit. Në takimin e djeshëm, ministri theks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.541Z

Haxhinasto per gjyqtaret

E merkure 25 Prill 2012 1645 Kryediplomati shqiptar Edmond HaxhinastoMinistria e jashtme e Shqiperise eshte ne pritje te argumenteve qe do te jape Athina zyrtare per te reaguar mbi kthimin ne piken doganore te Kapshtices te gjyqtareve qe denuan kreun e Omonias per qarkun e Korces Naum Disho.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.082Z

Haxhinasto vizite ne Itali

E enjte 29 Mars 2012 2217 EDMOND HAXHINASTOProcesi i integrimit te Shqiperise ne BE bashkepunimi rajonal dhe zhvillimi i marredhenieve dypaleshe ishin teme kryesore e takimit mes ministrit te jashtem shqiptar Haxhinasto dhe homologut te tij italian Xhulio Terzi. Kreu i diplomacise italiane ka vlere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:38.866Z

Haxhinasto, vizitë dyditore në Bruksel

Edmond Haxhinasto / Foto arkiv Zv.kryeministri dhe njëherësh ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto, është nisur sot për një vizitë dyditore në Bruksel. Sipas axhendës së bërë publike në faqen e Ministrisë së Jashtme, Haxhinasto do të takohet fillimisht me Didier Reynders, zv. kryemi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama