Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhiu

Meta: total 1000 / total_found 3054 / time 0.001 / keyword[0] haxhiu / docs[0] 3054 / hits[0] 5700 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Vetëvendosja e Albin Kurtit regjistrohet në Shqipëri, ja kush është kryetari

Mund ta quajmë një lëvizje të paralajmëruar, pasi ishte analisti Baton Haxhiu ai që e përmendi para disa kohësh në emisionin Open në Top Channel futjen e Vetëvendosjes në jetën politike në Shqipëri. Më 21 shkurt kur komentonte djegien mandateve nga PD dhe LSI, duke thënë se këto d

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Ali Mema
  • 2019-03-26

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Ali Mema

Futbolli shqiptar është në zi, pasi është mësuar pak më parë se ish futbollisti i njohur i Tiranës dhe Kombëtares Shqiptare, Ali Mema është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Ali Mema vjen nga dinastia Mema, një familje që ka nxjerrë dis

Dëshmia e vrasësit të Haxhi Baçinovskit: Më përndiqte vajzat
  • 2019-03-21

Dëshmia e vrasësit të Haxhi Baçinovskit: Më përndiqte vajzat

Jam penduar, e vrava në gjaknxehtësi e sipër. Tek liqeni e takova rastësisht. Më shau dhe më goditi. Konflikti ynë është i hershëm për 45 mijë euro. Haxhiu më përndiqte edhe vajzat për këtë borxh. Familja ime kërcënohej prej tij vazhdimisht. -mësohet të ketë thënë në polici

Vrasja tek Liqeni, rrëfen miku i autorit: Ja si u ekzekutua Haxhiu!
  • 2019-03-17

Vrasja tek Liqeni, rrëfen miku i autorit: Ja si u ekzekutua Haxhiu!

Arrestohet personi që akuzohet se shoqëronte autorin e dyshuar të vrasjes së Haxhi Baçinozit, një natë më parë te Liqeni Artificial. Ai është Myfar Pasha, i akuzuar për moskallëzim krimi. Bëhet e ditur se ai është mik i vrasësit të dyshuar ndërsa pritet të merret në pyetje për

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet
  • 2019-02-22

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet

I ftuar në emisionin Open me Eni Vasilin, Baton Haxhiu deklaroi se djegia e mandateve përbën një funeral të lehtë të Partisë Demokratike dhe Sali Berishës, të cilin ai e quajti liderin e saj. Opozita ka dashur të ndërtojë simbolikën e diktaturës me këtë veprim. Tragjedia e kësaj hi

No Pic available
  • 2019-02-22

Bomba e Baton Haxhiut: Vetëvendosja e Albin Kurtit do jetë partia e re në Shqipëri

Analisti kosovar Baton Haxhiu, i ftuar në emisionin Open ka komentuar djegien mandateve nga PD dhe LSI, duke thënë se këto dy parti tashmë kanë mungesë ideje dhe do të zhduken, ndërsa në Shqipëri do të lindë një forcë e re politike. Sipas Haxhiut, forca e re politike që do të hyjë

Protesta e PD-së, lihen në burg 6 protestues, mes tyre edhe Florenc Hoxha
  • 2019-02-19

Protesta e PD-së, lihen në burg 6 protestues, mes tyre edhe Florenc Hoxha

Gjykata e Tiranës ka caktuar masat e sigurisë për 19 të ndaluarit e protestës së 16 shkurtit. Gjykata ka vendosur arrest me burg për 6 prej të arrestuarave. Edhe ish-kreu i Policisë Bashkiake Florenc Hoxha mbetet në burg Vendimi Florenc Hoxha, arrest me burg Emanuel Nallbani, arrest shtë