Rezultate te kerkimit per termin: +Haxhon

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.594Z

Baleti "Delina" rivihet në skenë pas 46 vjetësh

Baleti do të shfaqet edhe ditën e shtunë e të diel. Solistët e TOB-it, Gerd Vaso dhe Enada Hoxha, do të interpretojnë në rolet kryesore, përkatësisht në rolin e Arbanit dhe Delinës. Muzika e kompozuar nga Çesk Zadeja vjen e pandryshuar dhe do të intrpretohet nga orkestra e Teatrit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.454Z

Teuta gëzon kreun e Superligës, goli i Tairit vlen 3 pikë

Ky takim ishte i rëndësishëm për të dy ekipet, pasi durrsakët kërkojnë titullin, ndërsa beratasit janë në luftën për mbijetesë. Pjesa e parë mbyllet 0-0. Në pjesën e dytë Teuta kërkon t’u imponohet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.402Z

Superliga/ Kukësi ndal ëndrrën e Teutës dhe sfidon Skënderbeun kryesues

TIRANË, 12 Shtator/ATSH-Arbi Fortuzi/-.Kukësi i ka ndalur hapin kryesues Teutës dhe është vënë në ndjekje të Skënderbeut. Teuta pas dy javëve në vendin e parë, i ka lënë vendin Skënderbeut në krye të klasifikimit, pasi nuk ka arritur të përballoi tangon braziliane të kuksianeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.060Z

Lamtumirë maestro!

"Zhizel i Fundit", puna e fundit e Agron Aliajt, dhjetor 2011 Valeria Dedaj Elsa Demo   Mëngjesin e së enjtes, në repartin e reanimacionit të Qendrës Spitalore Nënë Tereza u nda nga jeta koreografi shqiptar Agron Aliaj në moshën 79-vjeçare. Lajmin e bënë të ditur të afë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.185Z

"Jubileu i themelimit te shkolles, i shenjte"

Anisa Ymeri Themele te hedhura 50 vjet shkuar! Si per cdo foshnje nuk mjaftonte qe themeluesit e Shkolles se Baletit ne Tirane vetem ta sillnin ne jete, por edhe ta ndihmonin te rritej. Drejtori i pare i shkolles, Petrit Vorpsi, jeton pertej detit, ne Itali, por ne kete jubile te madh, ne galane e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.920Z

Mjeshtrja e grimit: Si e trukova për 6 ditë Enver Hoxhën të vdekur

TIRANE - Asgjë nuk është ashtu si duket. Këtë më mirë se askush e dinë grimierët, të cilët arrijnë të bëjnë “mrekulli” në pak minuta. Një të ri ta plakë sa hap e mbyll sytë, një t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.506Z

Bizhutë e Musine Kokalarit

Ekskluzive / Veshjet që Musine Kokalari përdori në vitet e fundit të jetës në internim ku dha shpirt më 13 gusht 1983. Nipi, Platon që gëzon të drejtën e trashëgimisë së veprës, boton së shpejti "Jeta ime në Rrëshen". Një fragment nga shënimet e vitit 1940 dhe nga vitet 1981 po i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama