Rezultate te kerkimit per termin: +Haziri

Meta: total 1000 / total_found 1562 / time 0.001 / keyword[0] haziri / docs[0] 1562 / hits[0] 3987 /
No Pic available
  • 2017-02-07

Shqiprim Arifi: Shkëmbimi i territorit Kosovë-Serbi do të destabilizonte Ballkanin

Kryekomunari i Preshevës, Shqiprim Arifi tha se një propozim nga anëtari i Kongresit Amerikan, Dana Rohrabacher për një shkëmbim të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës do të dëmtonte stabilitetin rajonal dhe shkonte kundër politikës së BE-së. Arifi i tha BIRN në një intervistë se s

No Pic available
  • 2016-11-27

Kodheli vizitë dyditore në Kosovë: Shqipëria ndihmë konkrete FSK-së

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli zhvilloi një vizitë dy ditore në Kosovë me ftesë të ministrit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), z. Haki Demolli. Ministrja Kodheli, duke uruar ministrin Demolli për Ditën e Forcës, vlerësoi arritjet e FSK-së të realizuara në një periudhë

Ministrja e Mbrojtjes Kodheli vizitë dy ditore në Kosovë: Mbështetje për integrimin euroatlantik dhe trajnim të FSK
  • 2016-11-27

Ministrja e Mbrojtjes Kodheli vizitë dy ditore në Kosovë: Mbështetje për integrimin euroatlantik dhe trajnim të FSK

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli zhvilloi një vizitë dy ditore në Kosovë me ftesë të ministrit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Haki Demolli. Gjatë këtij takimi, të dy ministrat diskutuan për çështje të bashkëpunimit dypalësh në fushën e mbrojtjes dhe të siguris

Kodheli vizitë 2-ditore në Kosovë: Shqipëria e angazhuar të ndihmojë FSK në integrimin euroatlantik
  • 2016-11-27

Kodheli vizitë 2-ditore në Kosovë: Shqipëria e angazhuar të ndihmojë FSK në integrimin euroatlantik

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli zhvilloi një vizitë dy ditore në Kosovë me ftesë të ministrit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Haki Demolli. Gjatë këtij takimi, të dy ministrat diskutuan për çështje të bashkëpunimit dypalësh në fushën e Mbrojtjes dhe të Sigurisë

No Pic available
  • 2016-10-11

Bukuroshja shqiptare që synon kurorën e Miss Zvicra 2016

Shkëndije Haziri është bukuroshja nga Kosova e cila synon të rrëmbejë kurorën e Miss Zvicra 2016 në spektaklin Miss Fribourg . 23 vjeçarja jeton në Château-dOex të Zvicrës, shkruan Gazeta Express. Ajo në pothuajse çdo paraqitje ka thënë se do ta jap maksimumin për të fituar kuror

No Pic available
  • 2016-09-27

FSK është gati, vendimin për ta bërë ushtri e merr Kuvendi

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Rrahman Rama ka pritur sot në takim zyrtar komandantin e Ushtrisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Evropë, gjenerallejtënant Ben Hodges. Në këtë takim gjenerali amerikan ka shprehur mbështetje për FSKnë,

Haziri ka kërkuar mbështetjen e Grupit Parlamentar të EPP-së në proceset eurointegruese,
  • 2016-09-06

Haziri ka kërkuar mbështetjen e Grupit Parlamentar të EPP-së në proceset eurointegruese,

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, po merr pjesë në takimin e Asamblesë Politike të Partive Popullore Evropiane, i cili po zhvillon punimet në Bruksel. Gjatë samitit, është biseduar për punën e organeve të EPP-së dhe çështje tjera të rëndësishme për fam