Rezultate te kerkimit per termin: +Haziri

Meta: total 1000 / total_found 1539 / time 0.001 / keyword[0] haziri / docs[0] 1539 / hits[0] 3935 /
Avancim i shërbimeve për vizita shëndetesore shtëpiake
  • 2016-03-24

Avancim i shërbimeve për vizita shëndetesore shtëpiake

Organizuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe UNICEF-i sot në Gjilan është duke u mbajtur Konferenca: "Përmirësimi i Mirëqenies së Nënës dhe Fëmijëve në Kosovë përmes Shërbimeve të Vizitave Shtëpiake", si një mënyrë për ta përmirësuar shëndetin dhe mirëqenien e nënës dhe

Rreth 4 milionë euro investohen për asfaltimin e rrugëve në Gjilan
  • 2016-03-15

Rreth 4 milionë euro investohen për asfaltimin e rrugëve në Gjilan

Në vazhdën e aktiviteteve, që kanë për qëllim zhvillimin e rrjetit të infrastrukturës së vend, ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, nënshkruan në Prishtinë një memorandumi për financimin e projekteve infrastrukturore në Komunë

Përurohet qendra rinore në Gjilan, investim i MKRS-së
  • 2016-03-10

Përurohet qendra rinore në Gjilan, investim i MKRS-së

Të rinjtë e Gjilanit u bënë me shtëpinë e tyre të re. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, bashkë me kryetarin e kësaj komune, Lutfi Haziri, zyrtarë tjerë të MKRS-së, Komunës dhe përfaqësues të Këshillit Rinor për Veprim Lokal, bënë përurimin e objektit të

Haziri: Ismet Beqiri ia ka borxh LDK-së një veturë
  • 2016-03-08

Haziri: Ismet Beqiri ia ka borxh LDK-së një veturë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka reaguar ndaj djegies së veturës së LDK-së në parkingun e banesës së kreut të Grupit parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri. Por, përveç dënimit të djegies së veturës, Haziri ka bërë edhe një deklaratë interesante. Ai ka thënë se

Lutfi Haziri ka një porosi për Ismet Beqirin: Ia ke një veturë borxh LDK-së
  • 2016-03-07

Lutfi Haziri ka një porosi për Ismet Beqirin: Ia ke një veturë borxh LDK-së

Pas djegies së veturës zyrtare të LDK-së sot në Prishtinë ka reaguar edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook, Haziri ka dënuar ashpër djegien e veturës së partisë së tij, dhe i ka dhënë një porosi bashkëpartiakut të tij

No Pic available
  • 2016-03-03

Ja 198 mbiemrat më të përdorur në Shqipëri: Si të zbuloni origjinën dhe fakte interesante rreth mbiemrave të juaj

Një nga faqet më të mëdha të statistikave në të gjithë botën, Forebears ka bërë një listim të mbiemrave më të përdorur në Shqipëri. Sipas Forebears, mbiemri më i përdorur është Hoxha i ndjekur nga mbiemrat Gashi dhe Krasniqi. Forebears ka listuar 198 mbiemrat më të përdorur

Zgjidhen prodekanët e UP-së, ja kush jane ata
  • 2016-03-03

Zgjidhen prodekanët e UP-së, ja kush jane ata

Senati i Universitetit të Prishtinës ka zgjedhur të marten prodekanët e 12 Fakulteteve. Edhe kësaj radhe Senati nuk tregoi ndonjë ndjeshmëri të lartë ndaj barazisë gjinore Ju sjellim emrat e të zgjedhurve: FShMN - Naim Syla dhe Agim Gashi F. I Filologjisë- Nysret Krasniqi e Nuran Muhaxhe