Rezultate te kerkimit per termin: +Hazizi

Meta: total 309 / total_found 309 / time 0.000 / keyword[0] hazizi / docs[0] 309 / hits[0] 421 /
Teatri shqip për herë të parë në Teatro Palace, në Paris
  • 2017-06-12

Teatri shqip për herë të parë në Teatro Palace, në Paris

Për herë të parë në historinë e teatrit tonë, një trupë shqiptare do të performojë në Paris, në Teatrin Palace, me shfaqjen Lukrecia Borxhia. Vepra e cila pati premierën dy javë më parë në skenën e Teatrit Kombëtar nën regjinë e Erik Vinger, do të ngjitet në teatrin e njohur

No Pic available
  • 2017-05-19

Fier, grabitësit arrestohen për vjedhje nafte, roja se qëlloi për ti trembur

Dy të rinj, 27 dhe 28 vjeç, të afërm midis tyre kanë përfunduar në prangat e policisë pasi kanë tentuar të vjedhin naftë në mjetet e kompanisë TAP, por në pranga ka përfunduar edhe roja i mjeteve, i cili ka qëlluar me pistoletë në ajër në përpjekje për të trembur grabitësit.

5 Djelmoshat dhe Ema Andrea!
  • 2017-02-23

5 Djelmoshat dhe Ema Andrea!

Janë 5 Djelmoshat” ata që rikthejnë në teatër aktoren Ema Andrea. Ajo do të ketë plastikën e kësaj vepre, e cila trajton tema të forta për shoqërinë. Vepra e njohur e Simona Semeniç do të vijë premierë në skenën e Teatrit Kombëtar më datën 24 shkurt, për të vijuar më p

Rama i fshin të gjithë Instagram, lë vetëm një personazh special
  • 2017-01-06

Rama i fshin të gjithë Instagram, lë vetëm një personazh special

Kryeministri Edi Rama duke ditur fuqinë e mediave sociale është shumë aktiv në rrjetet sociale. Përveç llogarisë në Facebook dhe në Tëitter, ai ka llogari edhe në Instagram. Por para ca kohësh, ai kishte disa persona që i ndiqte në Instagram, por tashmë ai i ka fshirë ata të gjith

No Pic available
  • 2016-12-19

Blici rrugor, arrestohen 4 shoferë pa patentë dhe të dehur

Këtar drejtues mjetesh janë vënë në prangat e policisë pasi janë kapur pa patentë dhe në gjendje të dehur. Në kuadër të operacionit Blici rrugor në Fier dhe Lushnje janë vendosur 101 masa administrative për mosvendosjen e rripit të sigurimit. Ky operacion policor bëhet për rritjen

Vaclav Havel, këtë fundjavë në Teatrin Kombëtar
  • 2016-12-07

Vaclav Havel, këtë fundjavë në Teatrin Kombëtar

Opera për tre grosh vepra e njohur e ish presidentit të ndjerë cek Vaclav Havel do të ngjitet këtë fundjavë premierë në skenën e Teatrit Kombëtar nën regjinë e Mehmet Xhelilit. E njohur ndryshe me titullin e origjinalit Opera e lypsarit, ajo është një nga komeditë më të veçanta t

Elbasan, arrestohet i riu, pengoi zbardhjen e vrasjes së 21-vjeçarit në fshatin Gur i Zi
  • 2016-12-03

Elbasan, arrestohet i riu, pengoi zbardhjen e vrasjes së 21-vjeçarit në fshatin Gur i Zi

Specialistët  e Sektorit  për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë  Elbasan bënë ndalimin e shtetasit Naim Hazizi, 27 vjeç, banues në fshatin Guri i Zi. Ky  shtetas, u ndalua nga efektivat e policisë pasi dyshohet të ketë penguar në zbulimin e  së vërtetës për vra