Rezultate te kerkimit per termin: +Heaven

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.319Z

Led Zeppelin vazhdon të përballet në seanca gjyqësore për Straitway to Heaven

Grupi që ka kënduar një nga këngët më të famshme në botë, "Straitway to Heaven", po akuzohet se ka vjedhur vijën melodike të saj. Në seancën e radhës anëtari i grupit Led Zeppelin, Robert Plant, ka thënë lidhur me mosmarrëveshjen për të drejtën e autorit në këngën "Stairway

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.539Z

Grupi Led Zeppelin akuzohet se ka vjedhur melodinë e Stairway to Heaven

Grupi që ka kënduar një nga këngët më të famshme në botë, "Straitway to Heaven", po akuzohet se ka vjedhur vijën melodike të saj. Anëtarët e rok grupit Led Zeppelin janë paraqitur në dhomën e gjyqit për ta mohuar se kanë vjedhur këngën e tyre hit të vitit 1971, shkruan BCC. Kit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.274Z

“Stairway To Heaven” kënga më e mirë e të gjitha kohërave

LONDER- Kënga e Led Zeppelin, “Stairway to Heaven”, është votuar si kënga rock më e mirë e të gjitha kohërave nga britanikët. Dëgjuesit e radios Absolute Classic Rock kanë renditur hitin e Led Zeppelin si këngën më të mirë . Hiti klasik i Led Zeppelin, që daton nga album

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.223Z

Sondazh, “Stairway To Heaven” kënga më e mirë e të gjitha kohërave

LONDER- Kënga e Led Zeppelin, “Stairway to Heaven”, është votuar si kënga rock më e mirë e të gjitha kohërave nga britanikët. Dëgjuesit e radios Absolute Classic Rock kanë renditur hitin e Led Zeppelin si këngën më të mirë . Hiti klasik i Led Zeppelin, që daton nga album

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.281Z

Filmi për dashurinë dhe drogën fiton në Tokyo Film Fest

Historia e një të reje të varur nga heroina, që gjen dashurinë në rrugët e Nju Jorkut, ka marrë çmimin kryesor në Tokyo International Film Fest. "Heaven Knows What" me regji të Joshua e Benny Safdie, gjithashtu mori çmimin për regjinë më të mirë. "Heaven Knows What", sipas Reuters,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.464Z

Vince Gill me albumin e ri Guitar Slinger

Ylli i muzikes Country Vince Gill u shfaq fillimisht  5 vjet me pare kur ai u be nje kengetar teper popullor. Tani pas 5 vjetesh kengetari nga Oklahoma publikoi albumin e tij te dyte Guitar Slinger. lt--AV--gt Guitar Slinger eshte albumi i pare i kengetarit Vince Gill qe nga viti 2006. Ai eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.627Z

Shuhet Ronnie James Dio

Ka vdekur ne moshen 67 vjecare, nje prej zerave me te njohur te muzikes rock. Ronnie James Dio, ish kengetar i Black Sabbath e Rainbow, u shuajt mengjesin e sotem pas nje beteje 6 mujore me kancerin. Lajmi u be i ditur nga Wendy Dio, bashkeshorte dhe manaxhere e artistit, me ane te nje nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama