Rezultate te kerkimit per termin: +Hekurt

Meta: total 1000 / total_found 4716 / time 0.002 / keyword[0] hekurt / docs[0] 4716 / hits[0] 5544 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Rama, kavajsve: 1 për Bashkinë, 2 për Shqipërinë. X lëruani Lulit, Titit e Benit

Kryeministri Edi Rama apeloi sërish sot për bashkim të votës për PS në 25 qershor. Duke folur në mitingun përmbyllës në Kavajë, Rama tha se duke u bashkuar të majtë dhe të djathtë me 25 qershor pas katër vitesh të gjithë ju do të thoni: Nuk kishim parë gjë akoma! Shefi i qeveris

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha paralajmëron Safet Gjicin: Mos prek votën e kuksianëve. Të pret burgu

Kryetari i PD-së Lulzim Basha mbylli fushatën elektorale në Kukës duke i bërë thirrje kuksianëve, hasianëve dhe tropojës të çojnë me zero deputetë Ramën në Kuvend dhe 3 mandatet ti japë PD-së. “Me zero përcilleni më 25 qershor. Asnjë deputet të Edi Ramës, të mashtrimit t

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-17

Helmut Kohl, një burrë i madh shteti

Vdekjen e Kancelarit gjerman me periudhën më të gjatë në post e komenton Alexander Kudascheff. Helmut Kohl-i ishte kancelari i bashkimit të Gjermanisë dhe i bashkimit të Evropës. 16 vjet ishte ai Kancelar Federal i Gjermanisë, një çerek shekulli kryetar i CDU-së – të gjitha këto

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare
  • 2017-06-14

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare

Luan Rama Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka

No Pic available
  • 2017-06-13

NATO: Manovër me 5300 ushtarë në Lituani

Konflikti i Ukrainës e ka përforcuar në Shtetet Baltike frikën nga një ekspansion rus. NATO-ja përpiqet që të përgjigjet me forcimin e krahut lindor të saj. Manovra do të verifikojë gjendjen e trupave për mision. Rreth 5300 ushtarë nga dhjetë shtete të NATO-s kanë nisur një manov

NATO zbarkon në Lituani, manovër me 5.300 ushtarë
  • 2017-06-13

NATO zbarkon në Lituani, manovër me 5.300 ushtarë

Rreth 5300 ushtarë nga dhjetë shtete të NATO-s kanë nisur një manovër të madhe ushtarake në Lituani. Me manovrën “Iron Wolf 2017” (Ujku i hekurt) do të verifikohet gatishmëria për mision e batalioneve të NATO-s të stacionuara në këtë shtet baltik. Këtë e bëri të ditu