Rezultate te kerkimit per termin: +Helvetica

Total: 581
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.479Z

Shqiptarët, nostalgjikë për festimet e Vitit të Ri në komunizëm

Festimet për Vitin e Ri kanë ndryshuar shumë gjatë dy dekadave të fundit në Shqipëri, si sa i përket rëndësisë, ashtu edhe për mënyrën se si festohej kjo natë. Vigjilja e Vitit të Ri ishte një prej festave më të mëdha popullore gjatë komunizmit, kryesisht për shkak se Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.486Z

Andis Harasani: Më pak reforma, më shumë bukë

Ish-deputeti i PS, që tashmë jeton jashtë vendit, Andi Harasani ka uruar vitin e ri me një mesazh ku rendit ato çfarë nuk duhet të bëjë qeveria Rama në të ardhmen. Kritik me kryeministrin, ai duket se nuk është aspak i kënaqur me vitin që shkoi. "Ne rradhe te pare qofte viti kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.504Z

Shqiptari që spiunoi Godfather

Botohet libri për jetën e John Alites, që u rrit dhe u fuqizua në Familjen Gambino dhe në fund u pendua dhe dëshmoi kundër organizatës në sallën e gjyqit. John Alite është shqiptari që ndihmoi në rrëzimin e një prej familjeve më të famshme mafioze të New York-ut, për të cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.326Z

Të shtënat gjatë festave, problematike në Ballkanin Perëndimor

Një fushatë e re quajtur "Mos e prish festën" është lançuar në rrjetet sociale për të pakësuar plagosjet ose vrasjet nga të shtënat me armë gjatë festimit të Vitit të Ri, një zakon i pranishëm në vendet e Ballkanit Perëndimor. Nga Rodolfo Toe Një fushatë e re në median s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.538Z

Hija e historisë

Nga Enver Robelli Ditari i Sarandës (7) A ka ndonjë shkrimtar të njohur nga Saranda? Të njohur në shkallë vendi? Janë dy. Andrea Zarballa dhe Niko Kacalidha. Janë pjesëtarë të pakicës greke. Dhe të thuhet se shkruajnë për bukuri në gjuhën shqipe është pak. Për fat të keq në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.491Z

Pornostarja kaloi Krishlindjen më të dhunshme të jetës

Një "mundës" është akuzuar se ka sulmuar me thikë gruan e tij, yllin pornografik Michelle Throne. Ai e ka sulmuar atë dy herë gjatë festive të funvitit, një herë në një hotel dhe një herë në shtëpinë e saj. Michelle ka deklaruar në polici se, gjithashtu veç sulmit, ajo ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.318Z

Festat e varfra, bien ndjeshëm shitjet

Në atmosferën e festave të fundvitit, ku pjesa më e madhe e njerëzve bëjnë gati dhuratat dhe ushqimet, për dreka dhe darkat, që vetëm shqiptarët ofrojnë, shitësit me pakicë në kryeqytet "ankohen" për rënie të ndjeshme të blerjeve. Shitësit pranë tregut të njohur me emrin "

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama