Rezultate te kerkimit per termin: +Hercegovins

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] hercegovins / docs[0] 66 / hits[0] 80 /
No Pic available
  • 2017-07-16

Austria dhe Gjermania krkojn ndihma t BE-s pr Ballkanin Perndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak Van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

Austri-Gjermani: BE-ja të mbështesë Ballkanin Perëndimor
  • 2017-07-15

Austri-Gjermani: BE-ja të mbështesë Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2017-07-15

Gjermania dhe Austria në një zë: BE të ndihmojë më shumë Ballkanin

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2017-07-15

Austria e Gjermania kthejnë sytë nga Ballkani: Duhet të tregojmë kujdes!

Vizitën e tij të parë si President i Gjermanisë, Steinmeier e ka zhvilluar në Austri. N takimin me presidentin austriak Van Der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s ti kushtojn m shum vm

Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik
  • 2017-07-13

Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik

  Nj zon e prbashkt ekonomike, plane konkrete investimesh dhe rojekte infrastrukture. BE-ja investon shum para pr t mbshtetur zhvillimin ekonomik t Ballkanit Perndimor dhe pr ta afruar at me veten. Me kt synohet n radh t par t zgjidhen konfliktet dhe t frenohet emigracioni i dhjetra mijra t rin

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin
  • 2016-08-26

Influenca e Gylenit n Bosnjë Hercegovin

Lufta e Erdoganit kundr Gylenit mbrrin n Ballkan. N Bosnje-Hercegovin ka shkolla private t afrta me lvizjen Gylen. Ankaraja ka br thirrje pr mbylljen e tyre Fushata e Erdogait kundrt lvizjes Gylen para tentativs pr pu n Turqi nuk prbnte tem n Bosnje-Hercegvin. Megjithat qkurse kundrshtart e Fetullah

Ambasadori Gashi: E domosdoshme që Shqipëria të ketë ambasadë në Sarajevë dhe BH
  • 2014-09-17

Ambasadori Gashi: E domosdoshme që Shqipëria të ketë ambasadë në Sarajevë dhe BH

Ambasadori i deritanishëm i Shqipërisë në Sarajevë Flamur Gashi tregon momentet që nga hapja, e deri tek mbyllja e ambasadës, raportet me institucionet vendore, bashkëpunimin ndërshtetërorë në sferën e ekonomisë, turizmit, kultur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama