Rezultate te kerkimit per termin: +Hernan +Lombardi

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.104Z

Argjentina mirëpret Kampionatin Botëror të Tangos

Argjentina ka hapur dyert pr Kampionatin Botror t Tangos. Qindra krcimtar e muzikant ishin t pranishm n Teatrin Ribera, q njihet edhe si shtpia e tangos. Ministri i kulturs Hernan Lombardi, tha se ky vit sht shum i veant, pasi Tango u shpall nga UNESCO nj trashgimi botrore. Vitin e kaluar, kampiona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.624Z

Tango hyn në pasurinë botërore jomateriale të UNESCO-s

Tango, një vallëzim me origjinë argjentinase dhe uruguajane që aktualisht praktikohet në mbarë botën, u regjistrua sot në pasurinë botërore jomateriale të UNESCO-s gjatë një takimi në Abu Dhabi, gjatë të cilit u përfshinë edhe rreth 60 tradita të tjera. Pasuria jomateriale botë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.722Z

Tango futet në pasurinë botërore jomateriale të UNESCO-s

Abu Dabi, 1 Tetor NOA Është pa dyshim, kërcimi më i famshëm dhe më i pëlqyer në botë, ndaj nuk duhet të humbasë dhe për këtë, UNESCO ka vendosur ta shpallë vlerë të veçantë që mbrohet posaçërisht. Vallëzimi me origjinë argjentinase dhe uruguajane që aktualisht praktikohe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama