Rezultate te kerkimit per termin: +Heroit +Kombetar +Gjergj

Total: 110
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.561Z

Pervjetori i heroit kombetar kujtohet ne Durres

Duke marre shkas nga debatet e shkaktuara kohet e fundit rreth figures emblematike te heroit tone kombetar, Gjergj Kastrioti Skenderbeu dhe nga fakti qe viti 2010 perkon me 605 vjetorin e lindjes se tij ne qytetin e Durresit, u zhvillua konferenca nderkombetare me teme: “Skenderbeu: Historia d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.375Z

Stërnipi i Skënderbeut viziton vendvarrimin e Heroit Kombëtar

Një pasardhës i Kastriotëve, arbëreshi Loris Castriota Skanderbegh, ka vizituar vendvarrimin e heroit tonë kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeu në Lezhë. I ndodhur në Shqipëri si pjesë e takimit të diaspores, arbëreshi nuk shmangu dot nderimin mbi varrin e paraardhesit të tij. Ai thotë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.137Z

Fotogaleria e heroit kombëtar dhe të fshehtat e Sadikut

Çfarë kanë të përbashkët Gjergj Kastrioti dhe Armando Sadiku? Të dy janë heronj kombëtarë. Kështu shkruan një e përditshme zvicerane, duke iu referuar futbollistit shqiptar. Babai i tij, Durim Sadiku tregon se elbasanlliu është besimtar. "Ai është besimtar, por nuk dua të futem te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.349Z

"Reflektim kombetar diten e vdekjes se Skenderbeut"

Forumi per Demokraci dhe Etike beri dje publike nismen per shpalljen e 17 Janar, daten e vdekjes se heroit tone kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeu, si dite lutjesh dhe reflektimi kombetar. Ne kuader te kesaj ideje FDE propozon organizimin e Marshimit te Paqes pikerisht ne kete date. Sipas deklarate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.431Z

Përdhosja e heroit kombëtar dhe pushteti që në djep

Share Nga një anë përdhoset Heroi ynë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, dhe nga ana tjetër detyrohen fëmijët 12-24 muajsh të mësojnë për bëmat e Sali Berishës apo Lulëzim Bashës. Në një reagim të deputetes socialiste Ledi Shamku bëhet ky krahasim mes dy lajmeve që u bën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.398Z

546 vjet pa Skënderbeun, kujtohet në Lezhë Heroi Kombëtar i Shqipërisë

Eshte perkujtuar ne Lezhe 546-vjetori i vdekjes se Heroit tone Kombetar, Gjergj Kastrioti Skendebeu, duke sjelle ne kujtese figuren dhe emrin sImbol jo vetem te qytetareve te Lezhes, por te gjithe shqiptareve. Autoritetet vendore te besimeve fetare si dhe deputetja e zones Mereme Delishi, kane vendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.689Z

PDIU dhe shoqata ameria homazhe ne varrin e Skenderbeut

Lezhe Partia Drejtesi Integrim dhe Unitet Shoqata ameria dhe Klubi i Patrioteve te Rinj zhvilluan dje homazhe ne varrin monumental te Gjergj Kastriot Skenderbeut ne Lezhe me rastin e pervjetorit te 544 te vdekjes se Heroit Kombetar. Presidenti i Nderit te PDIU-se Tahir Muhedini gjeti rastin te bent

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama