Rezultate te kerkimit per termin: +Heronjt

Meta: total 1000 / total_found 2319 / time 0.001 / keyword[0] heronjt / docs[0] 2319 / hits[0] 2951 /
Basha në Kavajë: Rama, përpjekje për tiu afruar Republikës së Re
  • 2017-06-20

Basha në Kavajë: Rama, përpjekje për tiu afruar Republikës së Re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha kërkoi votë ndëshkuese në Kavajë ndaj Republikës së Vjetër dhe banditëve që e vunë qytetin përfund sipas tij. Nga takimi përmbyllës, Basha u shpreh se shqiptarët do të refuzojnë me votë krimin në pushtet. Basha ftoi votuesit e kavajës të mbështesin e

No Pic available
  • 2017-06-20

Borisov-Zaev: Maqedonia dhe Bullgaria para marrëveshjes historike

Maqedonia dhe Bullgaria duket se e kanë hapur një faqe të re të historisë, me vizitën e kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev në Sofje. Nga marrëveshja për fqinjësi të mirë mes dy vendeve ka mbetur edhe një detaj i vogël dhe ajo mund të nënshkruhet në ditën e Ilidenit, më dy g

No Pic available
  • 2017-06-14

Aleksandri dhe Aristoteli: Mësuesi dhe dishepulli mbret

Carlos Garcia Gual Më i madhi i filozofëve edukon princin e destinuar që të bëhet shumë shpejt më i madhi i pushtuesve: Aristoteli Stagirës, mësues privat i Aleksandrit të Madh të Maqedonisë. Dy figura universale, dy protagonistë absolutë të kohës së tyre, por mbi të gjitha dy burr

Botërori 2018, fitore për Spanjën dhe Italinë
  • 2017-06-12

Botërori 2018, fitore për Spanjën dhe Italinë

Asnjë surprizë në dy sfidat e tjera të grupit G, ku bën pjesë edhe Shqipëria. Spanja dhe Italia përmbushën pritshmëritë. La Roja triumfoi 1-2 në transfertën e Shkupit ndaj Maqedonisë ndërsa përfaqësusja e kaltër shpartalloi me rezultatin e thellë 5-0 Lihtenshtejnin. David Silva dh

No Pic available
  • 2017-06-03

Ngjela shokon: 400 oficerë rusë kanë hyrë në Shqipëri

Avokati Spartak Ngjela bën një deklaratë të bujshme në rrjetin social Facebook, kur thotë se mbi 400 oficerë rusë kanë hyrë në Shqipëri në rrugë të ndryshme gjatë protestës në çadër të opozitës. Ai shkon më tej kur thotë se këtë ia ka vënë në dukje kreut të opozitës ed

TANI DOLI QARTË QËLLIMI I ASAJ QË NA U QUAJT ME TË MADHE SI ÇADRA E LIRISË.
  • 2017-06-03

TANI DOLI QARTË QËLLIMI I ASAJ QË NA U QUAJT ME TË MADHE SI ÇADRA E LIRISË.

“Heronjtë e Çadrës” kërkuan destabilizimin e Shqipërisë me të huajt: mbi 400 oficerë rusë ishin futur në Shqipëri nga rrugë të ndryshme, dhe kërkonin që, me Çadrën, të krijonin në Tiranë reaksionin që kërkuan të krijonin në Shkup. Por, a e shihni si janë tulatur

Habit aleati i Ramës: Analistët që shfaqin pakënaqësi ndaj Bashës janë antiamerikanë
  • 2017-06-02

Habit aleati i Ramës: Analistët që shfaqin pakënaqësi ndaj Bashës janë antiamerikanë

Avokati Spartak Ngjela i njohur për komentet e tij sidomos për situatën politike dhe parashikimet e asaj që pritet të ndodh, habit me një status të postuar pak më herët. Ai thotë se të gjithë ata analistë që i kujtojnë Republikën e Re dhe e cilësojnë Bashën si tradhtar të kauzës