Rezultate te kerkimit per termin: +Hetimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Brae:Berisha mbyll hetimet

Ka reaguar Partia Socialiste rreth deklaratave t kryeministrit Sali Berisha lidhur me hetimet e tragjedis s Grdecit. Kryeministri i Shqipris, Sali Berisha, brenda pak ditsh u lodh t bind gazetart, por nuk po bind dot m shqiptart, se po digjet pr t hetuar n do qeliz t krimit shtetror t Grdecit. Se ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.821Z

Fazllic, pushohen hetimet

Prokuroria pushon hetimet per biznesmenin serbo-boshnjak Damir Fazllic pothuajse tete muaj pas nisjes se tyre ne zyrat e task forces ne kryeqytet. Shkak eshte bere mos dergimi i informacioneve te kerkuara me ane te leterporosive te derguara drejt Zvicres, Bosnjes dhe Qipros. Nga Qipro pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.116Z

Hetimet per "Durres-Kukes"

Hetimet per dosjen "Durres-Kukes" nisen ne janar te vitit 2007. Pikerisht nje kallezim i bere nga ana e ish-drejtorit te Pergjithshem te Puneve Publike dhe Rregullimit te Territorit ne ate kohe, Arben Mece, i cili beri te ditura te gjitha shperdorimet qe ishin kryen. Pas hetimeve te bera nga ana e P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.973Z

EULEX: Hetimet do vazhdojn

Hetimet e EULEX do të vazhdojnë, sikundër priten edhe bastisje të tjera në të ardhmen të zyrave të zyrtarëve të lartë të akuzuar për korrupsion. Kryeprokurori i EULEX Joanes van Vresvan Vreswjik ka deklaruar se frytet e hetimeve te bujshme te ketyre muajve do te korren vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.981Z

EULEX shtrin hetimet në veri

Një zëdhënëse e EULEX-it, Kristina Herodes, i tha BBC-së se hetimet do të përfshijnë edhe strukturat paralele në veriun e Kosovës si dhe të gjitha organizatat e tjera e individët që dyshohet të jenë të përfshirë në krim të organizuar.Ajo tha se hetimet për vrasje përfshijnë pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.742Z

EULEX vazhdon hetimet ndaj Fatmir Limajt

Misioni i EULEX-it po vijon hetimet ndaj deputetit të PDK-së, Fatmir Limaj, në lidhje me akuzat për korrupsion në kohën kur ai ka qenë në postin e Ministrit të Transportit. Edhe pse, EULEX-it i kanë mbetur pak më shumë se dy muaj (68 dit&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.943Z

Hetimet drejt fundit

Hetimet ndaj Natali Veliajt, e cila dyshohet për keqpërdorim të rreth 1.4 milionë eurove, në atë që njihet si “skandal i pasaportave”, janë afër përfundimit. Por, avokati i saj, Nuhi Paçarizi thotë se nuk e di nëse Prokur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama