Rezultate te kerkimit per termin: +Hetimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.684Z

Juristët: Hetimi ndërkombëtar, i pamundur

Të kontaktuar nga Mapo, juristë të njohur thanë se kërkesa për hetim ndërkombëtar të çështjes CEZ nuk lejohet nga Kushtetua dhe ligji "Për Prokurorinë". Kushtetuta e përcakton Shqipërinë si vend sovran, ndërsa ligji për organin e akuzës specifikon se prokurori duhet të jetë vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.442Z

Hetimi i organizates botore, Mitrovica percan OKB

Hetimi i organizates boterore rreth nderhyrjes se trupave te Kombeve te Bashkuara dhe te NATO-s ne ndertesen e gjyqit ne Mitrovice me 17 mars ka kritikuar perdorimin e forces. Ky eshte vleresim i bere ne nje raport te brendshem te Kombeve te Bashkuara qe ne nje brifing te mbyllur e ka prezantuar ndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.845Z

Ibrahimi: Fazllic, hetimi ndërkombëtar, i paligjshëm

TIRANË- “Ideja e hetimit ndërkombëtar në tërësinë e saj është absurde”. Ky është qëndrimi që jep Genti Ibrahimi, Drejtor i Institutit për Studimet Publike & Ligjore, lidhur me deklaratën e Kryeministrit se do të kërkonte hetim ndërkombëtar për çështjen Faz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.149Z

Pezullohet hetimi ndaj Enver Hasanit

Thirrja në imunitet e kryetarit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, ka bërë që hetimet ndaj tij, ku ai dyshohet për "Falsifikim të dokumenteve dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare" të pezullohen për një kohë të pacaktuar. Kanë kaluar më shumë se dy javë kur ishte pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.424Z

Gjinushi: Hetimi i zgjedhjeve, Berisha i papërgjegjshëm

Kreu i Partisë Social Demokrate, Skënder Gjinushi, në një reagim për gazetën “Shqip”, tha se deklaratat e Berishës se Kushtetuta nuk e lejon hapjen e kutive ose rinumërimin janë papërgjegjshmëri dhe karagjozllëqe nga ana e tij. Sipas hetimit dhe kontrollit janë dy gjëra të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.100Z

PD: Komision hetimi, s'heqim dore

TIRANE - Partia demokratike ka reaguar per deklaraten per shtyp te ambasadoreve te Bashkimit Evropian. Kreu i grupit parlamentar demokrat dhe nenkryetari i selise blu Astrit Patozi, ne prononcimin para mediave tha se nuk e ka lexuar deklaraten sic e ka lexuar opozita. Sipas tij, ambasadoret e BE-se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.140Z

Demonstrata sot nis hetimi parlamentar

Komisioni hetimor i ngritur te dielen per demonstraten e 21 janarit do te nise sot nga puna. Ne krye te tij do te jete ligjvenesi demokrat Eduard Halimi ndersa anetare Viktor Gumi Fatos Hoxha Genti Strazimiri Enkelejd Alibeaj dhe Dashnor Sula. Mbeten ende vakant emrat e opozites e cila mungoi ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama