Rezultate te kerkimit per termin: +Hetimi

Meta: total 1000 / total_found 24279 / time 0.011 / keyword[0] hetimi / docs[0] 24279 / hits[0] 31649 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Llalla nga Elbasani: Rastet e referuara për shitblerje të votës nën hetim

Nga Elbasani, kreu i Prokurorisë së Përgjithshme Adriatik Llalla dhe se të gjithë strukturat e Prokurorisë janë të angazhuara dhe po ndjekin me vëmendje procesin e zgjedhjeve. E ndërsa nuk kanë munguar raste e shitblerjes së votës në qytete të ndryshme, qoftë këto të referuara nga

No Pic available
  • 2017-06-25

EMRAT/ Blerje e votave, ja kush janë 6 të proceduarit

Policia e Shtetit në të gjitha Drejtoritë Vendore dhe Komisariate ka nisur procedimin penal ndaj dhjetëra personave për blerje votash. Drejtoria e Policisë Elbasan U referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin Fatmir Qemal Gjeçi, banues në Tiranë, sepse

No Pic available
  • 2017-06-23

Një fierak porositi vrasjen e Artan Cukut, policia i kërkon ndihmë Interpolit

Hetimet për vrasjen e ish-­drejtuesit të Policisë, Artan Cuku, duket se kanë përcaktuar rolet e dy personave që janë shpallur në kërkim prej dy javësh. Njëri prej tyre është një i afërm i Mikel Shallarit, nga Skrapari, i cili dyshohet se ka bashkëpunuar në krim me autorin e ngjarje

No Pic available
  • 2017-06-23

Mori pjesë në takimin elektoral të PS, pezullohet polici në Shkodër

Pjesmarrja në aktivitetin elektoral të PS-së i ka kushtuar detyrën një efektivi të policisë në Shkodër. Në njoftimin për mediat, policia bën me dije se sot u bë pezullimi nga detyra dhe ka filluar hetimi disiplinor për shkelje të rëndë bazuar në nenin 205 pika 13 e  Rregullore

No Pic available
  • 2017-06-22

Demiraj: Çako si ka shkarkuar 3 shefat e komisariateve, në fushatë me PS

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj i ftuar në studion e Ora News, në intervistën e parë në median shqiptare që pas zgjedhjes së tij në këtë post, tregoi zonat më të nxehta ku ka pasur incidente.   Demiraj: Ministria e Brendshme dhe Policia është e angazhuar maksimalisht. Tashmë

No Pic available
  • 2017-06-21

Atentati në Vlorë/ Pse u ekzekutua tropojani, dy pistat ku po hetohet

Dy pista hetimi pas ekzekutimit në derën e shtëpisë të 40-vjeçarit Fatjon Sinani në Vlorë. Zyrtarisht, policia thotë se ende nuk dihen motivet e ndodhjes së kësaj ngjarjeje, por po punohet për zbulimin dhe sqarimin e tyre. Por, burime të policisë bënë të ditur se hetimet janë përq

No Pic available
  • 2017-06-21

Shqiptari masakron me thikë një të ri në Itali

Një i ri shqiptar është arrestuar në Itali pasi akuzohet se është autor i një vrasje. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Alba Adriatika, ku 27-vjeçari me origjinë shqiptare ka masakurar me thikë një 22-vjeçar të komunitetit rom. Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur k