Rezultate te kerkimit per termin: +Hetimin +Doganor

Total: 113
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.049Z

Arrihet marrëveshja për bashkëpunim doganor

Nga Express më 23 qershor 2011 në ora 21:45 Kosova dhe Sllovenia kanë firmosur marrëveshjen për bashkëpunim doganor, e cila ka për qëllim luftimin e evazionit fiskal nga mos deklarimi real i të dhënave për mallin që importohet përkatësisht eksportohet nga vendet tona. Ministri i Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.541Z

Suspendohen 3 oficerë doganor në Mitrovicë

Dogana e Kosovës ka suspenduar tre oficerë doganor për shkak të dyshimeve për keqpërdorim të detyrës zyrtare derisa kanë qenë duke zbatuar detyrat e tyre në pikë-kalimin kufitar të Jarinje. Pas hetimeve të brendshme nga Dogana e Kosovës dhe në konsultim me prokurorinë kompetente ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.555Z

Duma: Rama, asnjë detyrim doganor për pikturat

­ Partia Demokratike ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama se nuk zbaton ligjin, duke mos deklaruar në dogana pikturat e tij. Në një deklaratë për mediat, Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Grida Duma, u shpreh se Rama ekspozon nëpër vende të ndryshme të botës ekspozitat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.607Z

PD: Rama burgos qytetarët për kuponin, për pikturat e tij nuk paguan detyrim doganor

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin e vendit, Edi Rama se në një kohë që burgos çdo ditë shqiptarët edhe për një kupon tatimor, për pikturat e tij të cilat i ekspozon nëpër botë nuk paguan asnjë detyrim doganor. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, koordinatorja për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.606Z

PD, Duma: Kryeministri Rama, asnjë detyrim doganor për pikturat

Kryeministri, Edi Rama, është akuzuar nga Partia Demokratike se nuk paguan asnjë detyrim doganor për pikturat e tij, teksa shqiptarët burgosen për një kupon. Sekretarja e Përgjithshme e opozitës, Grida Duma, u shpreh: "Çfarë kuptimi do kishte shteti i të padrejtës, shteti i korruptuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.166Z

Prokuroria Tiranë dhe Hetimi Doganor zbulojnë kontrabandën 1 milion euro

Prokuroria e Tiranës dhe sektori i Hetimit në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave kanë zbuluar një rast kontrabande, me dëm ndaj shtetit në vlerë mbi 1 milion euro, për të cilën janë marrë të pandehur shtetasit Gjovalin Ndoj dhe Paulin Preçi, administratorë të kompanisë së loj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.917Z

Prokuroria nis hetimin per kontrabanden e naftes

Pas deklarimeve kunder Zv/drejtorit te Policise te ish- ministrit te Energjitikes akuza regjistron procedimin penal Sipas akuzave te Priftit per naften pergatiteshin dokumente eksporti drejt italise dhe Kosoves por shitej ne Shqiperi TIRAN- Task-Forca e prokurorise se kryeqytetit pas akuzave p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama