Rezultate te kerkimit per termin: +Hetimit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.402Z

Kushtetuesja rrezon byrone e hetimit

brbrNe nje kohe qe kryeministri Rama e konsideroi si nje lajm te mire asistencen e FBI per ngritjen e Byrose Kombetare te Hetimit per Gjykaten Kushtetuese nuk eshte keshtu Kjo Gjykate e shpalli si te papajtueshem me kushtetuten ngritjen e Byrose Kombetare te Hetimit per te cilen qeveria kishte gati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.955Z

Debat per Byrone e Hetimit

brbrKerkesa e Partise Demokratike per te miratuar ne seance projekt-ligjin per Byrone e Hetimit u rrezua Por kryeministri Edi Rama u shpreh i hapur per kompromis duke propozuar qe komisioni i reformes ne drejtesi te shqyrtoje a mund te miratohet ligji para se te behen ndryshimet kushtetuese ku perfs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.255Z

Përpara hetimit, dorëheqja

• Nga Blendi KajsiuTeksa davaritet tymi dhe tronditja e     shpërthimit të Gërdecit dalin në pah edhe përmasat në rritje të kësaj tragjedie. Të vrarëve, të plagosurve, të pastrehëve u shtohen edhe bizneset që falimentojnë nga dëmi material dhe ekonomik. Paso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.877Z

Qeveria miraton Byrone e Hetimit

brbrQeveria ka miratuar projektligjin per ngritjen e byrose kombetare te hetimit Struktura e re sipas modelit amerikan do te jete fillimisht ne varesi te Policise se Shtetit Drafti i miratuar me unanimitet te plote eshte hartuar me mbeshtetjen e misionit OPDAT Drejtuesi i byrose se hetimit do te em

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.025Z

Byroja Kombetare e Hetimit

Për më shumë se 120 minuta ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka mbrojtur përpara Komisionit të Ligjeve projektligjin e ri për Policinë e Shtetit. Pjesa më e madhe e debateve në komision lidhej me propozimin për krijimin e Byrosë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.080Z

Llalla Rezerva per Byrone e Hetimit

brbrProkurori i Pergjithshem kundershton Byrone Kombetare te Hetimit nen varesine e Ministrit te Brendshem Ne analizen e Prokurorise se Krimeve te Renda Adriatik Llalla shprehu rezerva mbi kete strukture qe tashme ka kaluar ne qeveri brbr brbrPrej disa ditesh jemi njohur me draftin per ndryshimet li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.941Z

Perplasje per Byrone e Hetimit

brbrDebat akuza por edhe ironi mes Sali Berishes dhe pasardhesi te tij Edi Rama Ish-kryeministri beri pergjegjes shefin e ekzekutivit per bllokimin e Byrose Kombetare te Hetimit qellimi i te ciles eshte hetimi i korrupsionit ne radhet e zyrtareve te larte Por Avokaturen ndaj ministrit te LSI-se Ram

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama