Rezultate te kerkimit per termin: +Hetuesit

Meta: total 1000 / total_found 10365 / time 0.005 / keyword[0] hetuesit / docs[0] 10365 / hits[0] 14223 /
SHBA, seancë në Senat për ndërhyrjen ruse në zgjedhje
  • 2017-06-21

SHBA, seancë në Senat për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

Në SHBA, Komisioni i Senatit amerikan për Zbulimin mban të mërkurën një seancë dëgjimore për të sqaruar se në çmasë depërtoi Rusia në sistemet zgjedhore të shteteve amerikane vitin e kaluar dhe se si mund të parandalohet kjo. “Po përpiqemi të përqendrohemi në të gjitha a

Vila përrallore dhe jeta luksoze e biznesmenit shqiptar që drejtonte rrjetin e kokainës (VIDEO dhe FOTO)
  • 2017-06-20

Vila përrallore dhe jeta luksoze e biznesmenit shqiptar që drejtonte rrjetin e kokainës (VIDEO dhe FOTO)

Rasti i biznesmenit shqiptar në Greqi që akuzohet se drejton rrjetin e kokainës, ka bërë bujë në opinionin publik. Mediat greke po i kushtojnë tepër rëndësi rastit të shqiptarit Arian S. 54 vjeç, biznesmen nga Shqipëria dhe që zotëron një kompani të tregtimit të gazit natyror dhe

Itali, burri shqiptar masakron bashkëshorten 52 vjeçe me thikë
  • 2017-06-15

Itali, burri shqiptar masakron bashkëshorten 52 vjeçe me thikë

Një grua me origjinë shqiptare është masakruar në Itali nga bashkëshorti i saj për shkak të mosmarrëveshjeve që kishin kohët e fundit me njëri tjetrin. Mediat italiane milano.corriere. raportojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Busto Arsizio (Vareze) në orën 16:3

No Pic available
  • 2017-06-14

Hetimet: Si e vrau shqiptari në shtëpi nënën e ish-pronarit

Prokuroria e Barit në Italisë ka mbyllur hetimet mbi shqiptarin e akuzuar për vrasjen e piktores 71-vjeçare Rosa Maria Radicci. Ngjarja ndodhi më 13 nëntor 2016 në apartamentin e saj në Palese (Bari). I akuzuar është 30-vjeçari Olgert Laska i arrestuar nga efektivët e policisë disa dit

No Pic available
  • 2017-06-14

Operacion i madh për asgjesimin e rrjetit greko-shqiptar të trafikut të drogës

Policia greke ka filluar të mërkurën një operacion në shkallë të gjerë, për asgjesimin e një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës. Operacioni po zhvillohet në Athinë, në Spartë dhe në Prevezë. Sipas të dhënave të para, janë arrestuar 25 persona. Janë sekuestruar skafe,

No Pic available
  • 2017-06-14

Vishet si grua, përdhunon dhe vret 11 vjeçarin

Ky është momenti kur një burrë i maskuar me një burka si grua myslimane ka joshur një djalë 11 vjeçar, duke i shkaktuar më pas vdekjen. Azan Majid Janjua u përdhunua dhe u vra pasi u rrëmbye nga xhamia e tij në Abu Dhabi, ndërsa shkonte për namaz pasdite gjatë Ramazanit dy javë më p

No Pic available
  • 2017-06-11

Vrasja e komisarit Artan Cuku, shoqërohet një 24 vjeçar si autor i dyshuar

Katër persona të dyshuar si të përfshirë në vrasjen e ish-komisarit të Vlorës Artan Cuku. Burime të Ora News bëjnë me dije se njëri prej tyre është i dyshuar për vrasjen e komisarit në hyrje të pallatit ku banonte. I dyshuari është një 24 vjeçar nga Kuçova me emrin Mikel Sh. Sh