Rezultate te kerkimit per termin: +Hezbollahu

Total: 210
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.719Z

Hezbollahu paralajmëron Izraelin

Bejrut - - Hezbollahu paralajmëroi dje Izralin të mos e shfrytëzojë një incident, ku u lëshuan raketa nga Libani i Jugut kundër shtetit hebre, si një pretekst për shkaktimin e një konfliti me grupin guerril shiit, citon Reuters. Hezbollahu, një forcë potente politike dhe ushtarake, tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.071Z

Hezbollahu: Nuk do te njohim kurre Izraelin

Hezbollahu nuk do ta pranoje asnjehere njohjen e Izraelit. Keshtu eshte shprehur kreu i levizjes Hasan Nasrallah duke hedhur poshte ne kete menyre kushtin e vendosur nga SHBA-te per te filluar negociatat me organizaten e cila nga Uashingtoni konsiderohet si terroriste. "Atyre qe na v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.905Z

Hezbollahu kundër një lufte të mundshme me Izraelin

Bejrut - Ministri libanez i Informacionit, Tarek Mitri, ka deklaruar se Libani nuk kërkon të përfshihet në një luftë të re me Izraelin dhe Hezbollahu shiit i qëndron këtij pozicioni. Gjatë një konference për shtyp, ai u shpreh se "Libani nuk dëshiron të përfshihet në këtë konflikt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.223Z

Përse Hezbollahu ende është i armatosur dhe i rrezikshëm?

çarmatimi i Hezbollahut është një propozim i vlefshëm dhe zbatimi i saj është po kaq me vlerë. Administrata e Obamës duhet të marrë parasysh hezitimin e tij për t’u bërë njësh me përpjekjet angleze dhe të pezullojë dekretin lidhur me kontaktin zyrtar me Hezbollahun. Muajin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.138Z

Liban: Hezbollahu tërheq luftëtarët nga Bejruti

Në Libam, luftëtarët e Hezbollahut po tërhiqen nga rrugët e Bejrutit, duke shuar gradualisht dhunën më të rëndë sektare në vend që nga lufta civile e viteve 1975-1990. Ky grup ekstremist shiit filloi filloi t'i dorëzojë kontrollin e Bejrutit ushtrisë dje, pas katër ditë luftimesh me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.376Z

Liban: Hezbollahu merr nën kontroll pjesën perëndimore të Bejrutit

Koalicioni qeverisës në Liban thotë se marrja nga Hezbollahu e pjesës perëndimore të Bejrutit është një "grusht i përgjakshëm"kundër unitetit kombëtar dhe sistemit demokratik. Koalicioni pro-perëndimor i 14 marsit lëshoi një deklaratë dje vonë në të cilën dënon dhunën e ushtru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.905Z

Hezbollahu libanez kundër një lufte të re me Izraelin

Bejrut Ministri libanez i Informacionit, Tarek Mitri deklaroi sot se Libani nuk kërkon të përfshihet në një luftë të re me Izraelin dhe Hezbollahu shiit i qëndron këtij pozicioni. "Libani nuk dëshiron të përfshihet në këtë konflikt në Rripin e Gazës dhe nuk kemi marrë asnjë shenj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama