Rezultate te kerkimit per termin: +Hicka

Meta: total 161 / total_found 161 / time 0.000 / keyword[0] hicka / docs[0] 161 / hits[0] 374 /
No Pic available
  • 2017-04-21

Kallzim penal për Ramën, Ahmetajn dhe Gjiknurin

Zbardhet kallzimi penal në Prokurori i anëtarve të Partisë Demokartike në Komisionin Hetimor për marrëveshjen midis Shqipërisë dhe Cez. Të paditur janë Kryeministri Edi Rama, Ministrat Damian Gjiknuri, Arben Ahmetaj, ish- Ministri Shkëlqim Cani, Avokatja e shtetit Alma Hicka, Sekretari i

No Pic available
  • 2017-02-17

Komisioni i ÇEZ, dështon dëshmia e Avokates së Shtetit, Alma Hicka

Komisioni Hetimor i ngritur nga opozita nuk ka arritur të marrë dëshminë e Avokates së Shtetit, Alma Hicka, e parashikuar në mbledhjen e kësaj të premtje. Komisioni nuk ka mundur të mblidhet për shkak të mungesës së mazhorancës, të cilën kryetari i Edmond Spaho e komentoi si një pam

No Pic available
  • 2017-02-14

Avokatja e Shtetit kërkon arrestimin e Edmond Spahos

Përmes një kërkese, Avokatja e Shtetit Alma Hicka kërkon arrestimin e kryetarit të Komisionit Hetimor të Partisë Demokratike për ÇEZ, Edmond Spaho. Në këtë kërkesë drejtuar Drejtorit të Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj dhe për dijeni anëtarëve të Komisionit Hetimor të ÇEZ, Av

No Pic available
  • 2017-02-14

Letra/ Hicka: Spaho më do në komision përdhunisht. Deputetët: Ia paska pasur qejfi

Avokatja e Shtetit, Alma Hicka, nuk u paraqit dje në mbledhjen e Komisionit Hetimor të kryesuar nga PD-ja për zgjidhjen me marrëveshje të çështjes CEZ. Madje Hicka ka shkuar më tej, duke i dërguar një letër Policisë së Shtetit, në të cilin kërkonte anulimin e vendimit të Komisionit

No Pic available
  • 2017-02-14

Kërkoi arrestimin e Edmond Spahos, PD kallëzon Alma Hickën

Partia Demokratike depozitoi sot në Porkurori, kallëzimin penal ndaj Avokates së Shtetit, Alma Hiçka. Hicka kallëzohet për shpërdorim detyre dhe sipas PD ajo “jo vetëm po pengon hetimin parlamentar të çështjes CEZ, por ajo është kapur disa herë edhe në konflikt interesi, duke p

REPLIKAT/ Letra e Hickës për policinë: Arrestoni Spahon, më do në komision përdhunisht. Deputetët e PD: Ia paska qejfi
  • 2017-02-14

REPLIKAT/ Letra e Hickës për policinë: Arrestoni Spahon, më do në komision përdhunisht. Deputetët e PD: Ia paska qejfi

Avokatja e Shtetit, Alma Hicka, nuk u paraqit dje në mbledhjen e Komisionit Hetimor të kryesuar nga PD-ja për zgjidhjen me marrëveshje të çështjes CEZ e ofenduar nga kërkesa e shkruar nga deputeti i PD-së Edmond Spaho. Ky i fundit kishte shkruar në kërkesën për paraqitje që avokatj

PD padit avokaten e shtetit Alma Hicka
  • 2017-02-14

PD padit avokaten e shtetit Alma Hicka

p styletext-align justifyPartia Demokratike ka depozituar kallezim penal ndaj avokates se shtetit Alma Hicka Opozita kerkon hetimin e saj per akuzen e shperdorimit te detyres dhe kallezimit te rreme duke argumentuar se avokatja e shtetit po pengon hetimin parlamentar per ceshtjen CEZ Deputetet e opo