Rezultate te kerkimit per termin: +Hidrocentralin

Total: 1308
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.863Z

Berisha peruron hidrocentralin e Ashtes

Kryeministri, Sali Berisha ishte ne qarkun e Shkodres per te peruruar nisjen e punimeve ne hidrocentralin e Ashtes, investimi i nje kompanie austriake qe pritet te perfundoje pas 2 vjet e gjysme. Kryeministri Berisha ka gjetur rastin t’i ktheje pergjigje edhe zerave per centralin be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.209Z

Banore protestojne per hidrocentralin VIDEO

BULQIZE - Ndertimi i nje hidrocentrali lokal ne komunen e Zerqanit ne Bulqize eshte bere shkak qe banoret e kater fshatrave te kesaj komune te protestojne per te mos lejuar shfrytezimin e ujit qe ata perdorin per vaditje nga firma qe ka marre lejen per kete veper 3 vjet me pare Hidrocentrali do te k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.204Z

Bulqize banoret protestojne per hidrocentralin

Ndertimi i nje hidrocentrali lokal ne komunen e Zerqanit ne Bulqize eshte bere shkak qe banoret e kater fshatrave te kesaj komune te protestojne per te mos lejuar shfrytezimin e ujit qe ata perdorin per vaditje nga firma qe ka marre lejen per kete veper 3 vjet me pare Hidrocentrali do te kete si bur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.948Z

Qeveria hap tenderin për hidrocentralin e Poçemit

Nga Gjergj Erebara Një njoftim pak rreshta i gjatë i publikuar në faqen në internet të Agjencisë së Prokurimit Publik më 1 shkurt, Ministria e Energjisë shpalli hapjen e tenderit për koncesionin e hidrocentralit Poçem, duke njoftuar se palët e interesuara kanë kohë deri më datë 17

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.955Z

Protesta per hidrocentralin e Qafe Molles

brbrHumbja e jetes se tre kolegeve ne ndertimin e hidrocentralit te Qafe Molles ne Mirdite ka ngritur ne proteste paraditen e sotme punonjesit e tij Rreth 200 prej tyre kerkojne nderhyrjen e shtetit tek firma turke qe po nderton hidrocentralin me qellim garantimin e kushteve te punes dhe sigurine e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.879Z

Zv.ministri Beqiraj inspekton hidrocentralin e Vaut të Dejës

Zv.ministri i ekonomisë tregtisë dhe energjitikës Leonard Beqiraj ka inspektuar sot Hidrocentralin e Vaut të Dejës. Zv. Ministri Beqiraj vizitoi një prej hidrocentraleve në Kaskadën e Drinit në mënyrë që të monitoroj sa më mirë gjendjen. Pas reshjeve të fundit të cilat kanë qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.746Z

Alstom fiton kontratën 100 milion për të ofruar pajisje për Hidrocentralin e Devollit

Pamje nga ceremonia e inaugurimit te fazes paraprake te punimeve per ndertimin e Hidrocentralit te Devollit Konglomerati shumëkombësh francez Alstom ka siguruar një kontratë prej 100 milion nga Statkraft për ndërtimin e gjashtë turbinave dhe gjeneratorëve ndihmës në Hidrocentralin e Devol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama