Rezultate te kerkimit per termin: +Hilari +Klinton

Meta: total 1000 / total_found 1131 / time 0.001 / keyword[0] hilari / docs[0] 1219 / hits[0] 1640 / keyword[1] klinton / docs[1] 5756 / hits[1] 13105 /
Tillerson takohet me Lavrov
  • 2017-02-17

Tillerson takohet me Lavrov

brbrShtetet e Bashkuara do te marrin ne konsiderate bashkepunimin me Rusine por gjithnje do te mendojne per interesat e tyre eshte shprehur sekretari i shtetit Rex Tillerson Shefi i diplomacise se Uashingtonit u takua me ministrin e jashtem rus Sergei Lavrov ne margjinat e takimit te G-20 ne Bon te

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

No Pic available
  • 2017-02-10

Paralajmërimi i Trump: Shihemi në gjyq, siguria e kombit tonë në rrezik!

Vetëm pak minuta pasi Gjykata e Apelit në San Francisco vendosi të lërë në fuqi pezullimin e urdhrit të Presidentit të SHBA-së për emigracionin, ka ardhur dhe reagimi i ashpër i Donald Trump. Me një postim me shkronja kapitale, Trump shkruan në Twitter: Shihemi në gjykatë, siguria e k

Trump Gjykata vendim politik
  • 2017-02-10

Trump Gjykata vendim politik

brbrPak pas vendimit te Gjykates se Apelit ne San Francisco per te lene ne fuqi pezullimin e urdhrit ekzekutiv te presidentit Trump per emigracionin ky i fundit ka reaguar ashper Permes nje postimi ne Twitter kreu i Shtepise se Bardhe ka deklaruar se do ta apeloje vendimin ne Gjykaten Supreme Sipas

No Pic available
  • 2017-01-22

Aktivistja Fico: Pse nuk mjafton të thuash jam kundër dhunës ndaj grave

Në lajmet e kronikës dhe komunikatat e policisë çdo ditë ka raportime për dhunën në familje, kryesisht ndaj grave. Aktivistja e njohur e të drejtave të njeriut, Delina Fico, thotë se për të luftuar këtë fenomen nuk mjafton vetëdeklarimi  unë jam kundër dhunës ndaj grave. E ft

Raporti me të vërtetën, raporti me rrugën e duhur
  • 2017-01-21

Raporti me të vërtetën, raporti me rrugën e duhur

  Ilir Levonja Tek ne ka filluar një debat i madh mbi votimin elektronik. Në gazeta. Në studio. Dhe si për shumë probleme të tjera. Ne vdesim të përmendim si pjesë të dijes. Si njohuri dhe sukses, vende të ndryshme nga bota. Amerika është parësorja. Modeli. E ku di unë se çf

No Pic available
  • 2017-01-20

Bumçi: Marrëdhëniet SHBA-Rusi, rasti i mirë për tu përmirësuar

Si ish-Ministër i Jashtëm, Aldo Bumçi vlerëson gatishmërinë e Presidentit të ri të Shteve të Bashkuara të Amerikës për të pasur bashkëpunim me Rusinë. Në Ora News, Bumçi tha se deri më sot kjo përçarje që ka ekzistuar mes vendeve nuk ka sjellë asnjë rezultat pozitiv, ndërsa p