Rezultate te kerkimit per termin: +Hilari +Rodham +Klinton

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] hilari / docs[0] 1219 / hits[0] 1640 / keyword[1] rodham / docs[1] 123 / hits[1] 144 / keyword[2] klinton / docs[2] 5756 / hits[2] 13105 /
Letrat më të bujshme të dorëheqjeve
  • 2014-05-16

Letrat më të bujshme të dorëheqjeve

Nga Papa Benedikti XVI, Stiv Xhobs e deri tek Barak Obama Dorëheqja është shprehje e denjë e kurajos. Jo gjithkush e zotëron atë, kështu deklaronte Napoleon Bonaparti. Në fakt bota është e mbushur plot më dorëheqje të bujshme. Megjithatë në këtë speciale nuk do të flitet për dor

Film për jetën e Hilari Klinton
  • 2013-01-05

Film për jetën e Hilari Klinton

Një skenar i ri filmi, bazuar në jetën e Hilari Klinton, është duke u realizuar në Holivud. Titulluar "Rodham", shkruar nga koreano-jugori  Young Il Kim, ngjarja zhvillohet në vitet e '70-ta, kur Hilari ishte në të njëzetat dhe në

Ministri Noka dhe zevendes Ndihmes Sekretari Riker tek Delta Force ne Vlore
  • 2012-09-08

Ministri Noka dhe zevendes Ndihmes Sekretari Riker tek Delta Force ne Vlore

Ministri i Brendshëm, Flamur Noka dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për Çështje të Europës dhe Euroazisë, Philip Reeker, rikonfirmuan të premten në Vlorë bashkëpunimin mes dy vendeve. Gjatë një vizite n

No Pic available
  • 2012-06-27

Klinton uron Nishanin: Roli juaj jetik për demokracinë

Hilari Klinton TIRANE- Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu i ka përcjellë sot urimin e sekretares amerikane të Shteti, Hillari Klinton presidentit të zgjedhur, Bujar Nishani. Mesazhi i plotë i sekretares Klinton I dashur President i Zgjedhur, Dëshiroj tju për

No Pic available
  • 2012-06-27

Klinton, Nishanit: Roli juaj jetik për demokracinë

Hilari Klinton TIRANE- Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu i ka përcjellë sot urimin e Sekretares Amerikane të Shteti, Hillari Klinton, presidentit të zgjedhur, Bujar Nishani. Mesazhi i plotë i sekretares Klinton I dashur President i Zgjedhur, Dëshiroj tju pë

No Pic available
  • 2011-11-26

Hilari Klinton u dërgon mesazh shqiptarëve për Ditën e Pavarësisë: Populli juaj do qeveri transparente e institucione të forta

Share Sekretarja e Shtetit, Hilari Rodham Klinton, u ka dërguar shqiptarëve një mesazh për Ditën e Pavarësisë. Mesazhi është publikuar në faqen e Departamentit të Shtetit. Ja më poshtë teksti i plotë:   Në emër të Presidentit Obama dhe popullit të Shtet

No Pic available
  • 2011-11-26

Shqiptarët duan qeveri transparente e institucione të forta

Share Nga Hilari Klinton* Në emër të Presidentit Obama dhe popullit të Shteteve të Bashkuara, jam shumë e lumtur të uroj popullin e Shqipërisë teksa festoni Ditën e Pavarësisë në këtë 28 nëntor. Dy vendet tona bashkëndajnë një histori të gjatë miqësie dh