Rezultate te kerkimit per termin: +Hillari +Klinton

Total: 2094
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.920Z

Hillari Klinton ne Kosove

Sekretarja Klinton tha se SHBA inkurajojne kete dialog per tejkalimin e pengesave dhe zgjidhjen e ceshtjeve praktike ne menyre qe Kosova dhe Serbia te jene fqinje te mire. Kete deklarate Sekretarja amerikane e shtetit Hillari Klinton e beri gjate vizites se saj ne Kosove ne nje konference per media

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.122Z

Hillari Klinton në Izrael

Jeruzalem - Sekretaria Amerikane e Shtetit Hillari Klinton ndodhet në Izrael për të zhvilluar takime me autoritet izraelite e palestineze. Pas Konferencës për Rindërtimin e Gazës që u mbajt në qytezën turistike Sharm El Sheik të Egjiptit Klinton kaloi në Izrael dhe pritet që në takimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.793Z

Hillari Klinton kundërshton Kongresin për Benghazin

SHBA Ish-sekretarja mund të kandidojë për presidente për vitin 2016 Ish-sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton, (Hillary Clinton) tha se seria e fundit e hetimeve nga Kongresi mbi sulmet e vitit 2012 në konsullatën e SHBA-së në Benghazi të Libisë, nuk do ta pengojë atë të garojë për pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.854Z

Hillari Klinton mberrin ne Prishtine

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton sapo ka mberritur ne Aeroportin Nderkombetar te Prishtines. Klinton eshte pritur ne aeroport nga ministri i Jashtem Skender Hyseni dhe ambasadori amerikan ne Prishtine Kristofer Dell. Zonja Klinton do te takohet sot ne Prishtine me presidentin ne de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.614Z

Hillari Klinton, vizite zyrtare ne Shqiperi

Gjate vizites se tij ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, kryeministri Sali Berisha eshte takuar me personalitete te larta boterore. Pas takimeve dhe bisedave me ish-presidentin Bill Klinton dhe kongresmenet Eliot Engel dhe Josef Crowley, dje kryeministri Berisha eshte takuar me Sekretaren e Shtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.975Z

Mbrëmja magjike e Hillari Klinton

Hillari Klinton fitoi primaret e demokratëve në Ohajo, në Rod Ailënd, si dhe në Teksas, pas një dueli të ashpër me Barak Obamën, duke humbur vetëm në Vermont. Në vend që ta nxirrte jashtë loje, siç parashikohej nga pjesa dërrmuese e mediave amerikane, e marta e zjarrtë elektorale e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.915Z

Hillari Klinton megazetaret Kosovaka mbeshtetjen time

PRISHTINE- Kosova do te kete mbeshtetjen time pasi jam shume e perkushtuar per kete vend. Keshtu u shpreh sekretarja Amerikane e shtetit Hillari Klinton ne vijim te vizites se saj ne Prishtine. Ne nje bisede me gazetaret Klinton tha se integrimi i Kosoves eshte me interes te vecante dhe se te rinjte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama