Rezultate te kerkimit per termin: +Hillari +Klinton

Meta: total 1000 / total_found 2099 / time 0.001 / keyword[0] hillari / docs[0] 2217 / hits[0] 2779 / keyword[1] klinton / docs[1] 5756 / hits[1] 13105 /
FBI ka tentuar të shkarkojë presidentin Trump
  • 2019-02-15

FBI ka tentuar të shkarkojë presidentin Trump

Administrata e Presidentit Donald Trump reagoi ndaj komenteve të një ish-drejtori në detyrë të FBI-së, i cili tha se dy vjet më parë, zyrtarët e lartë të zbatimit të ligjit po shikonin mundësinë e përdorimit të një amendamenti kushtetues për të hequr presidentin, pasi ai kishte sh

Merita të Veçanta Civile, Meta vlerëson ish-ambasadorin Arvizu
  • 2018-11-27

Merita të Veçanta Civile, Meta vlerëson ish-ambasadorin Arvizu

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alexander A. Arvizu u vlerësua sot nga Presidenti i Republikës me Titullin e lartë Për Merita të Veçanta Civile. Kreu i Shtetit shqiptar i akordoi ish-Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Titullin e lartë me motivacionin:

Bomba armiqve të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)
  • 2018-10-25

Bomba armiqve të Trumpit, De Blasio: Mos përhap urrejtje! (Foto)

Pako me bomba iu dërguan ish-presidentin amerikan, Barack Obama, ish-Sekretares së Shtetit, Hillari Klinton dhe në zyrat e CNN në Nju Jork. Hetimi do të duhet të verifikojë nëse ka një atentator, i cili synon kundërshtarët e presidentit Donald Trump, disa ditë para zgjedhjeve të mes man

No Pic available
  • 2018-10-25

Kapen bomba të tjera dërguar me postë

Një pajisje e dyshimtë drejtuar ish-nënpresidentit Joe Biden u gjet të enjten në zyrat e një shërbimi postar në shtetin Dellauer, zhvillimi më i fundit në një valë që ka nën shënjestër demokratë me peshë, njoftuan disa media amerikane. Paketa është e ngjashme me të paktën nënt

No Pic available
  • 2018-01-15

Rusi, Lavrov: Amerika po destabilizon botën

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po destabilizojnë botën, duke vendosu theksin tek një listë ankesash mbi politikën e jashtme të administratës Trump. Lavrov  në konferencën hapëse të shtypit për 2018 hodhi akuza të forta në drejtim të SHBA-ve, t

No Pic available
  • 2017-05-26

FBI heton dhëndrin e Trump për lidhjet me Rusinë

Dhëndri i presidentit amerikan Donald Trump, njëkohësisht këshilltar i lartë i rij , Jared Kushner, është nën shqyrtimin e FBI si pjesë e hetimit të Rusisë. Siaps raporteve të mediave amerikane, hetuesit besojnë se ai ka informacione, por nuk është domosdoshmërisht i dyshuar për kry

Profeti që parashikoi Trump dhe sulmet terroriste: Çfarë do ndodhë në 2017!
  • 2017-01-21

Profeti që parashikoi Trump dhe sulmet terroriste: Çfarë do ndodhë në 2017!

Çdo vit, Craig Hamilton-Parker, 62 vjeç, zbulon parashikimet e tij për 365 ditët që vijnë, ndonjëherë edhe më tej. Profeti i lindur në Southampton në Anglisë thotë se tashmë ka parashikuar se çfarë do të ndodhë në botë gjatë këtij viti. Në uebsajtin e tij, psychics.co.uk a