Rezultate te kerkimit per termin: +Hillary +Clinton

Meta: total 1000 / total_found 3985 / time 0.002 / keyword[0] hillary / docs[0] 4299 / hits[0] 6375 / keyword[1] clinton / docs[1] 6168 / hits[1] 15064 /
Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
  • 2019-03-24

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?

Prokurori Special, Robert Mueller (në mes), presidenti amerikan Donald Trump (majtas) dhe ai rus, Vladimir Putin Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Zoti Mueller e

Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?
  • 2019-03-20

Pse e tërhoqi Trump kandidaten për ambasadore në Shqipëri?

Presidenti amerikan Donald Trump e ka tërhequr nominimin e zyrtares së lartë, që pritej të konfirmohej si ambasadore e SHBA-ve në Shqipëri, thotë gazetarja amerikane Sarah Carter, e cila pretendon se njeh edhe arsyen e kësaj lëvizjeje. Carter ka folur për Fox News, ndërsa e ka bërë p

Hillary Clinton tregon nëse do të kandidojë sërish për presidente të SHBA
  • 2019-03-05

Hillary Clinton tregon nëse do të kandidojë sërish për presidente të SHBA

Ish-sekretarja e shtetit dhe kandidatja që sfidoi Donald Trump-it në zgjedhjet e fundit presidenciale në SHBA, Hillary Clinton, për herë të parë ka hedhur poshtë mundësinë e kandidimit të saj në zgjedhjet e 2020-ës. Clinton ka folur në një intervistë dhënë televizionit amerikan New

No Pic available
  • 2019-03-03

Sanders nis fushatën: Trump është Presidenti më i rrezikshëm, do e mund

Senatori amerikan Bernie Sanders ka filluar fushatën e tij të dytë për president të SHBA-ve. Duke folur në Bruklin të Nju Jorkut, ai e quajti Donald Trump, presidentin më të rrezikshëm në historinë e SHBA-së. Ai parashikoi se do të fitonte nominimin me rivalët demokratë dhe më pas d

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA
  • 2019-02-19

Ish-rivali i Hillary Clinton sërish kandidat për president të SHBA

Senatori amerikan, Bernie Sanders, thotë se do të kandidojë përsëri për president në vitin 2020, duke bërë një përpjekje të dytë për të fituar nominimin e Partisë Demokratike. Senatori 77-vjeçar i Vermontit u bë një yll politik në vitin 2016 megjithëse ai humbi nominimin për pr

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën
  • 2019-01-28

Obama grua nis fushatën për zgjedhjet anti-Trump në 2020-ën

Mund të realizojmë ëndrrat tona. Mund të vazhdojmë të besojmë në ëndrrën amerikane. Dhe mund të kthehemi tek një Amerikë që i mbështet rrënjët në vlerat dhe historinë e saj te barazia dhe liria. Kamala Harris ka nisur kështu fushatën elektorale për zgjedhjet presidenciale të v

FBI ka hetuar Trump për bashkëpunim me Rusinë
  • 2019-01-12

FBI ka hetuar Trump për bashkëpunim me Rusinë

Shtëpia e Bardhë ka hedhur poshtë një artikull të gazetës New York Times, ku raportohet se FBI ka hapur dyshimet ndaj presidentit të Shteteve të Bashkuara Donald Trump për bashkëpunim të fshehtë me Rusinë. Ligjvënësit ishin shqetësuar në kohën kur Trump, në maj të vitit 2017 kis