Rezultate te kerkimit per termin: +Hillary +Clinton

Meta: total 1000 / total_found 3897 / time 0.003 / keyword[0] hillary / docs[0] 4208 / hits[0] 6253 / keyword[1] clinton / docs[1] 6053 / hits[1] 14837 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Si ndërhyri Rusia në zgjedhjet amerikane

Sipas gazetës Washington Post, në fillim të gushtit 2016, Presidenti Barak Obama u informua nga Agjencia Qendrore e Zbulimit se Presidenti rus Vladimir Putin ishte angazhuar drejtpërdrejt në një operacion kibernetik për të sabotuar dhe diskredituar garën presidenciale amerikane. Gazeta për

No Pic available
  • 2017-06-24

CIA kishte informuar Obamën që në 2016 se Putin do të ndihmonte Trump

CIA kishte paralajmëruar presidentin Barack Obama që në gushtin 2016 se sulmet kibernetike ndaj partisë demokrate ishin urdhëruar nga Vladimir Putin me qëllim për të dëmtuar Hillary Clinton dhe ndihmuar Donald Trump, sipas Washington Post. Dyshimet rëndojnë tashmë kundër Rusisë që në

WP: CIA e dinte që Putin drejtonte fushatën e hakerimit
  • 2017-06-24

WP: CIA e dinte që Putin drejtonte fushatën e hakerimit

Sipas gazetës Washington Post, CIA ka mësuar më herët që Vladimir Putin ishte përfshirë direkt në fushatën e hakerimit për të penguar zgjedhjet amerikane. Gazeta, e cila në vitin 1972 zbuloi skandalin Watergate, thotë se i referohet burimeve anonime të shërbimeve të inteligjencës am

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

Fotografi dhe pankarta antishqiptare para Parlamentit të Serbisë
  • 2017-06-16

Fotografi dhe pankarta antishqiptare para Parlamentit të Serbisë

Para Parlamentit të Serbisë në Beograd janë vendosur fotografi dhe mbishkrime të ndryshme, ku shqiptarët cilësohen si terroristë. Aty thuhet më tej se shqiptarët në luftën e viteve 1998-1999 kanë kidnapuar dhe kanë vrarë civilët serbë e që vazhdohet më tej duke u thënë se familj

No Pic available
  • 2017-06-14

Rosenstein: Nuk do të zbatoj urdhra për shkarkimin Prokurorit Mueller

Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm Rod Rosenstein, i cili emëroi ish drejtorin e FBI-së Robert Mueller për të drejtuar hetimin lidhur me mundësinë e ndërhyrjes ruse në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara, për ta ndihmuar zotin Trump që ti fitojë zgjedhjet, i siguroi ligj

No Pic available
  • 2017-06-08

Ish-shefi i FBI hollësi befasuese për pesë biseda me Presidentin Trump

Drejtori i shkarkuar i FBI-së, James Comey do t’i deklarojë sot Komisionit të Senatit për Çështjet e Zbulimit se Presidenti Donald Trump i ka kërkuar atij besnikëri gjatë bisedave që të dy ata kanë patur në Shtëpinë e Bardhë lidhur me hetimet e kësaj agjencie për disa zyrtar