Rezultate te kerkimit per termin: +Himare

Meta: total 869 / total_found 869 / time 0.000 / keyword[0] himare / docs[0] 869 / hits[0] 1426 /
Paloka publikon videon: Rama me helikopter nga Vlora në Himarë
  • 2018-08-18

Paloka publikon videon: Rama me helikopter nga Vlora në Himarë

Deputeti demokrat Edi Paloka ka postuar një video në Facebook, ku sipas tij një helikopter ka marrë kryeministrin Edi Rama nga Vlora deri në Himarë. Paloka shkruan se është i njëjti helikopter që është filmuar edhe te vila e Ramës pak ditë më parë. Cmenduria dhe paturpesia e ketij k

Zbardhet harta e zonave në bregdet që do të preken nga pezullimi i tapive të tokës
  • 2018-03-22

Zbardhet harta e zonave në bregdet që do të preken nga pezullimi i tapive të tokës

Pezullimi nga qeveria i dhënies së tapive për trojet e dhëna me ligjin 8053 të vitit 1995 për ndarjen pa shpërblim të tokës për ish ndërmarrjet bujqësore do të bëhet vetëm në vijën bregdetare. Harta e publikuar nga qeveria, dhe ajo paraqet një vijë ndarëse përgjatë gjithë breg

No Pic available
  • 2018-01-30

Deti, Kotzias: Shqipëria dha OK për zgjerimin me 12 milje të ujërave greke

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias deklaron se është arritur dakordësi me Shqipërinë përsa i takon vijës së kufirit detar mes dy vendeve dhe thotë se Greqia do të përfitojë nga kjo 12 milje detare. Nikos Kotizas: Për Zonën Ekonomike Ekskluzive bëmë 13 orë negociata në fazën

E vërteta e Himarës
  • 2017-11-09

E vërteta e Himarës

Himara u bë për muaj të tërë qendra e retorikës së fortë mes Shqipërisë dhe Greqisë. Projekti urbanistik për rregullimin e qytetit të vogël bregdetar u cilësua nga Greqia si një shkelje e të drejtës pronësore. Miratimi i projektit pengohej me forcë në Këshillin Bashkiak të Hi

Ankesë për Himarën, lideri i opozitës greke i shkruan Hahn-it
  • 2017-11-02

Ankesë për Himarën, lideri i opozitës greke i shkruan Hahn-it

Kreu i konservatorëve grekë Kyriakos Mitsotakis në një letër dërguar komisionerit Europian për Zgjerimin Johanes Hahn, i ka shprehur atij shqetësimin për gjendjen që po përjeton miniroteti etnik grek në Shqipëri. Sipas kryetarit të Demokracisë së Re, vitet e fundit organet shqiptare

Ska marrëveshje për Himarën, banorët: Tokën do e mbrojmë me gjak
  • 2017-10-06

Ska marrëveshje për Himarën, banorët: Tokën do e mbrojmë me gjak

As dëgjesa e dytë me banorët e Himarës për planin urbanistik nuk u finalizua me një marrëveshje. Banore e Himarës: Nuk do lemë asnjë të vazhdojë rruga, do deridhim gjak atje. Atje do të rrimë ditë e natë. Nuk do lejojmë asnjë, nuk e duam projektin. Nën masa të rrepta sigurie dy m

No Pic available
  • 2017-08-31

Athina reagon ndaj miratimit te planit urbanistik te Himares

Athina zyrtare ka reaguar serish lidhur me ceshtjen e planit te pergjithshem vendor te bashkise Himare. Pasi keshilli bashkiak e ka miratuar kete plan ne nje mbledhje te zhvilluar ne fshatin Kuc, te merkuren, zedhenesi i ministrise se jashtme greke eshte pyetur te enjten paradite nga media greke se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama