Rezultate te kerkimit per termin: +Hink

Meta: total 75 / total_found 75 / time 0.000 / keyword[0] hink / docs[0] 75 / hits[0] 102 /
No Pic available
  • 2017-01-03

Erjon Braçe: Ju tregoj veprat e qeverisë në përmbyllje të mandatit

Qeveria Rama mori pushtetin me një borxh në më pak se 70% të GDP, e rriti deri rreth 73%  dhe tashmë ky borxh në vitin e katërt të qeverisjes po tenton sërish të shkojë nën 70%. Por për të ulur borxhin, qeverisë i është dashur të heqë dorë nga disa investime publike për të cil

Erjon Braçe: Ju tregoj veprat e qeverisë në përmbyllje të mandatit!
  • 2017-01-03

Erjon Braçe: Ju tregoj veprat e qeverisë në përmbyllje të mandatit!

Qeveria Rama mori pushtetin me një borxh në më pak se 70% të GDP, e rriti deri rreth 73% dhe tashmë ky borxh në vitin e katërt të qeverisjes po tenton sërish të shkojë nën 70%. Por për të ulur borxhin, qeverisë i është dashur të heqë dorë nga disa investime publike për të c

No Pic available
  • 2017-01-02

Qeverisja dhe reformat, miti i aksioneve në 3 vitet e mandatit PS-LSI

Koalicioni PS-LSI, pas fitores së thellë me rreth 1 milionë vota në zgjedhjet e 23 qershorit të 2013, konstituoi qeverinë Rama më 15 shtator të atij viti. Menjëherë në mbledhjen e parë, u morën 3 vendimet e para të qeverisë së re. Anullimi i ligjit të importit të mbetjeve, heqja e

Kanalizime të reja në Tiranë, Veliaj: Kantieri i 105 i UKT-së
  • 2016-12-03

Kanalizime të reja në Tiranë, Veliaj: Kantieri i 105 i UKT-së

Zona që përshkon rruga e Kavajës, nga 21 Dhjetori deri te Pallati me Shigjeta, e cila prek Njësitë Administrative Nr.5 dhe 7, do të ketë shumë shpejt një rrjet të ri kanalizimesh të ujërave të zeza dhe të bardha. Bashkia e Tiranës dhe Ujësjellës-Kanalizime Tiranë kanë nisur zbatim

No Pic available
  • 2016-11-09

Veliaj: Lumi Lana do të rehabilitohet në Shkozë dhe në Kashar

Lumi i Lanës do të rehabilitetohet në pjesën e sipërme të tij që është në zonën e Shkozës dhe në pjesën e poshtme të tij që nis nga Pallati me Shigjeta e deri në Kashar. Lajmin e bëri të ditur kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë një takimi me shtabin e emergjencës

Veliaj: Do rehabilitojmë lumin e Lanës
  • 2016-11-09

Veliaj: Do rehabilitojmë lumin e Lanës

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, gjatë një takimi me shtabin e emergjencave bëri me dije se Lumi Lana do të rehabilitohet në Shkozë dhe të zona e njohur si Pallati me Shigjeta. Gjithashtu ai theksoi se dje u menaxhua më së miri situata në Tiranë. E gjithë kriza dje u menaxhua në më p

No Pic available
  • 2016-08-03

Konkurrentja godet të fejuarin në fyt me shigjetë zjarri

Kjo performancë në Americas Got Talent u kthye në një katastrofë të vërtetë kur një konkurrente goditi aksidentalisht me shigjetë zjarri në fyt të fejuarin e saj. Kanadezi Ryan Stock tentoi të impresiononte audiencën dhe jurinë teksa vendosi një hinkë e një tub të gjatë në gryk