Rezultate te kerkimit per termin: +Hiroshima

Total: 241
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.333Z

Hiroshima, mon amour

Takimet me kinemanë janë gjithë ditës sot në Akademinë e Filmit Marubi. Letërsia në rrugëtim përgjatë detit, turi i shkrimtarëve nga Ballkani që po kalon në Shqipëri për disa lexime publike, ndalet sot paradite, ora 11:00, në kinemanë e Marubit. Projeksioni i filmit artistik Syri m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.119Z

Obama vizite historike ne Hiroshima

brbrNga Hiroshima qyteti ku amerikanet hodhen bomben e pare berthamore ne gushtin e vitit 1945 shefi i Shtepise se Bardhe Barak Obama percolli mesazhin e nje bote pa arme nukleare Vizita ne Hiroshima eshte historike pasi Obama eshte presidenti i pare amerikan ne detyre qe udheton ne kete vend qe pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.026Z

Kerry homazhe ne Hiroshima

brbrNga Hiroshima qyteti ku ne vitin 1945 amerikanet hodhen bomben e pare atomike sekretari i Shtetit John Kerry percolli mesazhin e rendesishem te carmatimit berthamor Ai ndodhet ne nje vizite historike si sekretari i pare amerikan i Shtetit qe viziton qytetin ku gjeten vdekjen 140 mije njerez e ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.608Z

Prkujtohet hedhja e bombs n Hiroshima

Përkujtohet ditën e sotme 65 vjetori i hedhjes së bombës bërthamore në Hiroshima, ku për herë të parë në ceremoni merr pjesë Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së dhe ambasadori i SHBA-së në Tokio. Mbi 55 mijë persona ishin të pranishëm në ceremoninë që përkujton hedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.442Z

FOTOLAJM/Hiroshima, zbulohet fotoja e parë, 68 vjet pas sulmit

HIROSHIMA - Një foto e papublikuar më parë e resë së tymit në formë kërpudhe mbi Hiroshima, e bërë më 6 gusht të vitin 1945 pak minuta pas rënies së bombës atomike nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, u gjet në bibliotekën e shkollë fillore Honkawa në qytet. Zbulimi i fotos bard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.041Z

Hiroshima dashuria ime, historia e një filmi

– Ti nuk ke parë asgjë nga Hiroshima! Asgjë!… Ndërsa ajo i përgjigjej: – Unë kam parë gjithçka. Dhe spitalin e pashë. Si mund të mos e shikoja?… – Në çfarë filmi interpretoni? – Në një film për Paqen. Çmund të xhirohet tjetër në Hiroshima veçs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.161Z

Alemano n Hiroshima: Obama t vij ktu

Kryetari i Bashkisë së Romës, Xhani Alemano gjatë vizitës së tij në Hiroshima të Japonisë me rastin e aktiviteteve përkujtimore për hedhjen e bombës së parë bërthamore gjatë Luftës së II Botërore, ka ftuar presidentin amerikan Barak Obama që të jetë presidenti i parë amerikan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama