Rezultate te kerkimit per termin: +Historikisht

Total: 3845
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.532Z

Kosova ka qenë historikisht rajon i diversitetit etnik e fetar

Kosova ka qenë historikisht rajon i diversitetit etnik, i diversitetit fetar dhe shoqëror dhe tani është edhe shtet multietnik me një kulturë të vjetër, u tha sot në vazhdim të konferencës ndërkombëtare ndërfetare, që po mbahet në Prishtinë. Kryeministri i Republikës së Kosovës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.373Z

HISTORIKISHT TË SKAJSHËM ?

  Një fakt historik m’u kujtua “pa dashje” duke ndjekur debatet televizive për shqiptarët dhe bëmat e tyre ca qindra vjet më parë. Pas një qëndrese heroike të skajshme të periudhës së Skënderbeut, shqiptarët që mbetën pa emigruar nga vendi, në krye të katë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.586Z

Spartak Ngjela: Donald Lu po shpëton shqiptarët, do ta nderojmë historikisht!

Dy kanë qenë amerikanët e mëdhenj që iu kanë dhënë shqiptarëve mundësinë e mbijetesës së tyre historike: dy presidentë të mëdhenj të Shteteve të Bashkuara të Amerikës: Woodrow Willson dhe Bill Clinton. Por që ne ende nuk iu kemi dhënë vendin e nderit në vlerësimin tonë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.630Z

Reagon Pollo: Zgjedhjet e 1992 dhe2013-të historikisht njëlloj a dylloj?

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.508Z

Hamiti: Gjilani historikisht ka qenë dhe do të jetë bastion i LDK-së

Me rastin e 23 vjetorit të themelimit dega e LDK-së në Gjilan në mënyrë solemne në teatrin e qytetit e ka shënuar këtë përvjetor ku merrnin pjesë strukturat qendrore, kryetarët e këtij subjekti nga Anamorava dhe mysafirë t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.858Z

Skënder Gega: “Historikisht shqiptarët janë ndëshkuar”

U qëllon shqiptarëve të digjen, sepse ecuria, rezultatet, vështirësitë e një ndeshjeje si ajo e së mërkurës kundër Holandës fusin në një rrugë pa krye dhe qesharake jo pak herë edhe gjyqtarët. Nuk mendoj se janë në atë nivel që të lejojnë që një lojë të kthehet në një ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.833Z

Ceka: Enciklopedia maqedonase e pabazuar historikisht

Në një prononcim për mediat z. Ceka tha se “ një enciklopedi e botuar nga një Akademi Shkencash në çdo vend të botës është zyrtare, është qeveritare. Dhe një dokument i tillë  shpreh një opinion zyrtar të paargumentuar, që thotë se shqiptarët kanë ardhur në këtë vend n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama