Rezultate te kerkimit per termin: +Historit

Total: 603
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.952Z

Kur fati vendos për ty...historitëtronditëse të avionit malajzian 

Një ditë pas tragjedisë së avionit të “Malaysia Airlines” historitë që po tregohen janë nga më tronditesët. Është fati ai që ka vendosur se cila do të jetë finalja e gjithsekujt. Sanjid Singh, shoqërues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.278Z

Bilanci rozë i 2013-ës! Historitë që zunë kopertinat e “Bluetooth”

TIRANE - Dhjetori, është muaji i bilanceve. Si i tillë, na detyroi të përgatisnim për këtë të shtunë të fundit të 2013-ës, një përmbledhje të ngjarjeve që shënuan kalendarin e “Bluetooth”. Nga ndarj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.936Z

Bertina dhe historitë e dashurisë

Pasi u bë e njohur në “Big Brother 3”, Bertina Mehmeti ka qenë në qendër të vëmendjes për të mësuar më shumë rreth jetës së saj private. Prej nje viti e gjysmë ajo nuk ka pranuar të japë asnjë pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.323Z

Rita dhe historitë e dashurisë

Pasi Rita Ora konfirmoi se lidhjes së saj me Rob Kardashian i ka ardhur fundi, mediat e huaja janë kurioze për të ditur të kaluarën sentimentale të këngëtares. Përveç lidhjes me Rob, historia e dashurive të këngëtares nuk &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.163Z

Fatos Baxhaku, sjell historitë e veçanta të shqiptaro-austriakëve

Objekti i këtij libri janë fatet e përbashkëta të shqiptarëve dhe austro-hungarezëve, sa herë që dokumentohet bashkëjetesa e tyre. Ai është bazuar fort në historitë e pasuesve të familjeve austro-shqiptare që ende jetojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.246Z

Ngjarje e vërtetë - Hashtag-u më ipërhapur në Shqipëri në javën e fundit

TIRANE - Histori personale. Ngjarje që nuk shuhen dot nga kujtesa. Kujtime që vlen të thuhen publikisht. Grimca të vërteta jete me humor, emocion, ngazëllim, ndrojtje, trishtim e gëzim – gjithçka që na sjell jeta.  Çfarë të j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.718Z

Storify, historitë marrin jetë në internet

SHBA- Burt Herman, 39-vjec, ish-gazetar i Associated Press ka prezantuar në festivalin e gazetarisë të zhilluar ne Perugia, krijesën e tij 'Storify', fjala e fundit e teknologjisë në rrjetet sociale. Ashtu sic kuptohet edhe nga emri, blogu shërben për të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama