Rezultate te kerkimit per termin: +Hitet

Total: 651
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.511Z

Rikthehen hitet e viteve '90, e shtuna e nostalgjikeve Izaura Ndoj

Mes magjise se tingujve dhe perfomancave, e shtuna e superspektaklit "100 vjet muzike", ka rikthyer ne Teatrin Kombetar te Televizionit Klani, kengetaret me te mire te muzikes se lehte nder vite. Muzika post '90, solli per te gjithe nostalgjiket interpretimet me te mira permes zerave te artisteve te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.749Z

Mimoza Shkodra po i sjell hitet e radhës

Padyshim është një nga këngëtaret me të dashura për publikun. E gjithë këtë dashuri që kanë për të, këngëtarja Mimoza Shkodra e ka fituar fal punës së palodhshme të saj, duke sjellë gjithmonë k&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.346Z

Elton John, dy koncerte në Itali, me hitet më të suksesshme

Elton John dhe grupi ti tij muzikor do të zhvillojnë dy koncerte në Itali , vitin e ardhshëm. Më 15 korrik, ai do të performojë përpara publikut italian në Piazza Colbert në Barolo ndërsa më 16 korrik do të mbajë një koncert në provincën e Padovas në Amfitetarin Camerini di Piazzol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.459Z

Pandi Laço: Hitet botërore nga artistët më të mirë shqiptarë

SHKRUAN: Ilda Lumani 22-10-2011 14:32Prej javësh destinacioni i mjaft artistëve të njohur të skenës shqiptare ka qenë televizioni “Klan”. “Këngët e shekullit” i kanë thirrur sërish. Por këtë herë në një përvojë të re, atë që krijuesit e këtij formati kanë mbi 5 vjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.837Z

Grupi i rrokut Samavayosjell hitet e tyre në Tiranë

Grupi gjerman i rrokun Samavayo vjen në kuadrin e “Tirana Rock Festival” për të performuar hitet e tyre jashtë ambjenteve të Pallatit të Kulturës.Emra të njohur të muzikës rrok janë bashkuar në këtë festival për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.765Z

Festivali i Këngës në RTSH, përzgjidhen hitet e natës gala

Disa nga hitet që do të risillen për publikun në natën e tretë të festivalit të fundvitit, më 28 dhjetor, janë: “Fëmija i parë”, “Flakë e borë”, “Të dua o det”, “Valsi i lumturisë”, “Fati ynë shpresë dhe marrëzi”, “Dhuratë për ditëlindjen”, “Kënga e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.994Z

Hitet që u refuzuan nga yjet botërore

Disa nga hitet e këngëtarëve më të njohur që ju i keni dëgjuar dhe mund t’i kujtoni tani në moment, në të vërtetë, ishin krijuar për dikë tjetër. Pavarësisht se ato ishin hedhur poshtë nga artisti i parë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama