Rezultate te kerkimit per termin: +Hitleri

Total: 1428
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.219Z

Hitleri person non-grata në vendlindje

Këshilli bashkiak i Braunaut në Austri ka vendosur tia marrë çmimin  Qytetar Nderi diktatorit nazist, Adolf Hitler, pasi ky shpërblim i ishte ndarë atij vite më parë. Hitleri tani edhe zyrtarisht është një person non grata në qytetin e tij të lindjes. Këshilli i bashkisë lokale me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.387Z

Pse donte Hitleri të ishte mysliman?

Fati ynë i keq që kemi zgjedhur besimin e gabuar. Kështu iu ankua njëherë Hitleri arkitektit të tij, Albert Speer. Pse duhet të kishim Krishterimin, me butësinë dhe urtësinë e tij?, kishte pyetur ai. Për liderin nazist, Islami ishte besimi i burrave (Männerreligion) i pastër, po as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.519Z

Pse Hitleri e urrente modernizmin?

Më 1937-n, nazistët organizuan një ekspozitë të stërmadhe. Synimi i saj ishte denoncimi i pikturave që Hitleri i konsideronte si të pakuptimta. Por pjesërisht falë kësaj, modernizmi u bë shumë popullor Arti i degjeneruar Lucy Burns, BBC Këtë javë u zbulua se një stok i stërma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.749Z

Kur Hitleri festonte Krishtlindjet (FOTO)

Share Kjo duhet të jetë mbrëmja më e zymtë e Krishtlindjeve. Fotografitë e publikuara nga revista LIFE tregojnë Hitlerin dhe të tjerë udhëheqës të Gjermanisë naziste, duke festuar në një sallë të madhe. Pas Hitlerit është një pemë gjigante, e dekoruar pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.390Z

Kur Hitleri harron veten

Hajro Limaj Një trajner futbolli i ndryshon lojtarët e skuadrës së tij, në varësi të gjendjes së tyre fizike dhe moshës. Të vjetrit ikin dhe vijnë të rinj. Pra, ikën ai futbollist dhe vjen ky tjetri. Mirëpo, ndryshimet bëhen në atë mënyrë që loja e skuadrës të mos ndryshojë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.173Z

Hitleri, “shpikësi” i pishtarit olimpik

Fyhreri, adhurues i Zeusit, dëshironte të promovonte supermacinë e racës ariane. Edhe logoja e Lojërave me pesë rrathët olimpikë kanë një lidhje të qartë naziste Dash Frashëri Emblema më e dashur e Lojërave moderne Olimpike i dedikohet as më pak dhe as më shumë, por një të kalua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.416Z

Hitleri sajoi vetëvrasjen, ka vdekur në Argjentinë!

Adolf Hitleri nuk ka bërë vetëvrasje, por ka jetuar në Argjentinë deri në vdekjen e tij të natyrshme, kështu pohohet në librin më të ri kushtuar udhëheqësit nazist.Gazetarët britanik Jerald Williams dhe Simon Dunstan pohojnë se kanë grumbulluar dëshmi të shumta, sipas të cilave Hi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama