Rezultate te kerkimit per termin: +Hjuston

Meta: total 197 / total_found 197 / time 0.000 / keyword[0] hjuston / docs[0] 197 / hits[0] 259 /
Barça, Patriots e Federer: 2017, viti i misioneve të pamundura!
  • 2017-03-10

Barça, Patriots e Federer: 2017, viti i misioneve të pamundura!

Tre arritje të pabesueshme në vetëm 70 ditë. Kur sporti dhuron emocione të papërshkrueshme Nëse viti 2016 u mbyll me fitoren e pabesueshme të titullit kampion në Premier Ligë të Leisterit të Klaudio Ranierit dhe suksesin e Clevland Cavaliers, që fituan NBA 2016, pasi përmbysën nga 1-3

The Headhunter, një kompani shqiptare çan në tregun amerikan
  • 2017-01-18

The Headhunter, një kompani shqiptare çan në tregun amerikan

Grupi The Headhunter, që prej 01 janarit 2017 nuk ka më vetëm një profil rajonal, por tashmë e ka shtrirë aktivitetin e tij në shkallë globale. Duke nisur që prej datës së mësipërme, The Headhunter ka regjistruar ligjërisht degën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke s

No Pic available
  • 2016-12-28

Veliaj: Biletat elektronike në Tiranë vitin e ardhshëm

Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj në një intervistë ekskluzive për emisionin “Tonight Ilva Tare” ka sqaruar foton me prokurorin e Tiranës, Petrit Fusha. Kryebashkiaku tha se me të njihet prej kohësh dhe se takimi ishte rastësor. Duke folur për situatën e kryeqyteti

Të shtëna me armë në Hjuston, 6 të plagosur, vritet agresori
  • 2016-09-26

Të shtëna me armë në Hjuston, 6 të plagosur, vritet agresori

Një burrë ka hapur zjarr në një qendër tregtare të Hjustonit në Teksas, duke shkaktuar plagosjen e 6 personave. Policia ka publikuar lajmin e të shtënave me armë zjarri në profilin e saj në Twitter, duke folur për disa persona të transportuar në spital dhe ka saktësuar që agresori

VIDEOLAJM/ Në ndjekje të hajdutit, por ja kush arrin ta neutralizojë
  • 2016-06-30

VIDEOLAJM/ Në ndjekje të hajdutit, por ja kush arrin ta neutralizojë

Një ndjekje si nëpër filma ka ndodhur në Hjuston të Teksasit në SHBA, ku Policia po ndiqte një të dyshuar për vjedhje në një terren të gjelbër. Ndjekje e cmendur ne SHBA from Panorama on Vimeo. Mirëpo, edhe pse të pajisur me automjete, Policia nuk po arrinte dot ta ndalte të d

Rëndohet bilanci nga terrori në aeroportin Ataturk, 41 viktima e 239 të plagosur rëndë
  • 2016-06-30

Rëndohet bilanci nga terrori në aeroportin Ataturk, 41 viktima e 239 të plagosur rëndë

Autoritetet vënë në dispozicion 1.4 mld $ për gjetjen e ideatorit Ebu Bekir Sulmi terrorist  I dyshuari kryesor – Autoritetet turke kanë identifikuar të dyshuarin kryesor që mendohet të ketë qenë organizatori i sulmit që tronditi aeroportin “Ataturk” të Stambolli

Në SHBA hapet xhamia e parë me besimtarët latinë
  • 2016-05-12

Në SHBA hapet xhamia e parë me besimtarët latinë

Besimi – Në SHBA ka 55 milionë hispanikë dhe rreth 3 milionë myslimanë. Llogaritet se numri i latinëve të konvertuar në myslimanë varion nga 30 mijë në 300 mijë. Asnjëherë më parë, komuniteti mysliman i latinëve nuk ka pasur një qendër të vetën Alfonso Flores u duk