Rezultate te kerkimit per termin: +Hofenheimi

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Kryesuesit e Hofenheimit aktiv në këtë merkato

Skuadra kryesuese në kampionatin gjerman, Hofenheimi, është duke shqyrtuar disa alternativa për të afruar futbollistë të rinj. Hofenheimi, i ardhur këtë vit nga Bundesliga 2, ka çuditur gjithë Europën duke arritur të renditet në vendin e parë në Gjermani pas mbarimit të fazës së p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.732Z

Leverkuseni shpërfytyron skuadrën e Hofenheimit

Bajer Leverkuseni ka poshtëruar në shtëpinë e tyre udhëheqësit e Hofenheimit me rezultatin e thellë 4-1. Hofenheimi nuk i ka bërë dot ballë furisë së skuadrës së Leverkusenit, duke u dorëzuar pa kushte. Për “Aspirinat” ka shënuar dy herë Helmes, në minutën e 3-të dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.260Z

Bundesliga, Hofenheim kryeson i vetem

Hofenheimi ka marre kryesimin e Bundesliges pasi arriti nje fitore te rendesishme 3-1 ne fushen e Kelnit. Dy gola per miqte i shenoi i zakonshmi Ibisevic, nderrsa te tretin e realizoi nigeriani Ba. Skuadra e ardhur nga divizioni i dyte eshte shkeputur me 3 pike nga Bayer Leverkusen qe hu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Trajnerët gjermanë shohin Bajernin kampion

Berlin - Të 18 trajnerët që drejtojnë skuadrat e Bundesligës gjermane parashikojnë skuadrën e Bajernit të Mynihut si kampione për sezon 2008-2009. Në një deklaratë për agjencinë DPA, ata janë shprehur njëzëri se skuadra e drejtuar nga Jurgen Klisman do të triumfojë në fund të se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.376Z

Haxhiu: “Hofenheimi, jo pistë për Currin”

Dash Frashëri “Në Gjermani janë Shtutgardi e Borusia e Dortmundit që interesohen për Currin e Dallkun, ndërsa në Rusi janë Lokomotiva dhe Dinamo e Moskës”, -kështu u shpreh për “Albania”-n nga Suedia menaxheri i njohur Nexhmedin Haxhiu në lidhje me pistat e mundshme për dy fut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.974Z

Bajerni zhgënjen në ndeshjen e parë të vitit 2009

Hamburg - Bajerni i Mynihut ka zhgënjyer në ndeshjen e parë të vitit 2009, ku është mundur në transfertë nga Hamburgu me rezultatin 1-0. Bavarezët humbin kështu edhe vendin e parë, pasi Hamburgu ka një pikë më shumë se Bajerni dhe Hofenheimi. Ky i fundit do të presë sot Kotbusin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.857Z

Miroslav Klose heroi i Bajernit të Mynihut

Mynih - Miroslav Klose me dy golat e tij kundër Borusias së Dortmundit është heroi i Bajernit të Mynihut në javën e 19-të. Bajerni arriti të fitojë me rezultatin e përgjithshëm 3-1. Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë e Borusias që shënuan që në minutën e dytë me Valdez

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama