Rezultate te kerkimit per termin: +Holand

Meta: total 1000 / total_found 7512 / time 0.003 / keyword[0] holand / docs[0] 7512 / hits[0] 11884 /
Kolumbi-Turqi-Shqipëri: Harta e trafikut të drogës
  • 2017-06-21

Kolumbi-Turqi-Shqipëri: Harta e trafikut të drogës

Rrugët e trafikut ndërkombëtar të drogës nuk ndryshojnë. Shumica e trafikantëve ndryshojnë mënyrat e transportit për tiu shmangur policisë, por korridoret e drogës mbeten të njëjtat. Departamenti Qendror i Çështjeve kundër drogës në Policinë Italiane ka bërë një analizë për

No Pic available
  • 2017-06-21

Pandehëm se Evropa e vjetër po vdiste. Nuk duket aspak kështu sot

Nga Anne Applebaum/ Kontrasti nuk mund të jetë më i fortë. Theresa May, kryeministrja britanike, kryeson mbi një parlament të varur në fije të perit dhe një vend të ndarë. Donald Trump, presidenti amerikan, udhëheq përkrah një Kongresi pothuajse të paralizuar për të nxjerrë ligje.

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-13

Gjykata e Lartë nuk i heq burgimin e përjetshëm Arben Frrokut

Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin mbrojtjes për Arben Frrokun, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, e cila e ka dënuar me burgim të përjetshëm. Vendimi është marrë në dhomë këshilli pa kaluar në seancë gjyqësore. Arben Frroku kërkonte pafajësi

Rrëzohet rekursi, Gjykata e Lartë lë në burgim të përjetshëm Arben Frrokun
  • 2017-06-13

Rrëzohet rekursi, Gjykata e Lartë lë në burgim të përjetshëm Arben Frrokun

Gjykata e Lartë nuk ka pranuar rekursin e bërë nga Arben Frroku, duke lënë në fuqi vendimin që e dënon me burg përjetë. Vendimi i Gjykatës së Lartë u mor disa ditë më parë por u zbardh vetëm ditën e sotme. Arben Frroku u shpall  i pafajshëm nga Gjykata e Krimeve të rënda për a

Basha: Flasin për timonin e frenat, por jo për hallet e popullit
  • 2017-06-12

Basha: Flasin për timonin e frenat, por jo për hallet e popullit

Nga Fieri, ku zhvilloi takimin e radhës elektoral, kryetari i opozitës Lulzim Basha ka ironizuar deklaratat e përsëritura nga rivalët e tij, Edi Rama dhe Ilir Meta, sa i takon makinës me një timon. Basha tha se ata flasin për timon dhe frena, por asnjëherë për hallet e qytetarëve. Lider

Hajdutja seriale, Rosalinda që të rrëmben çantën
  • 2017-06-11

Hajdutja seriale, Rosalinda që të rrëmben çantën

Pasi përfundoi dënimin e radhës për akuzën e vjedhjes, Rosalinda Konomi e shijoi lirinë vetëm 6 ditë, ditën e shtatë ajo u kthye sërish në qeli. 42-vjeçarja nga Lushnja, e cila ka jetuar një kohë të gjatë në Holandë, njihet si një hajdute seriale. Ajo ndryshon shpesh vendbanimin