Rezultate te kerkimit per termin: +Holands

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] holands / docs[0] 26 / hits[0] 35 /
No Pic available
  • 2010-12-27

Bajerni i Munihut merr shqiptarin 16-vjeçar

Një talent 16-vjeçar shqiptar te Bajerni i Munihut. Rekordmenët e Gjermanisë, njëherësh edhe klubi më i rëndësishëm në Bundesligën gjermane huazoi asin shqiptar që luan për skuadrën austriake Kapfneberg. Lajmin e bujshëm e dha tabloidi gjerman “Bild”, që i kushtoi një shkrim t

No Pic available
  • 2010-09-02

Topalli takon Bosh: Punë të mbarë në Kosovë

Takimi Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, priti dje n takimin e lamtumirs prfaqsuesin e Prezencs s OSBE-s n Shqipri, ambasadorin Robert Bosh. Shefi i OSBE-s n Tiran, pasi ka prfunduar mandatin e tij n Shqipri, do t transferohet me detyr t re n Kosov, ku do t marr detyrn e re si ambasador i Hol

No Pic available
  • 2010-09-02

Mbështetja e OSBE-së, Topalli falënderon ambasadorin Bosch

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, vlerson mbshtetjen e OSBE-s pr vendin ton. Komente e saj u bn gjat nj takimi q zhvilloi me prfaqsuesin e Prezencs s OSBE-s n Shqipri, ambasadorin Robert Bosch, n prfundim t mandatit t tij n vendin ton. Topalli falnderoi ambasadorin Bosch ed

No Pic available
  • 2010-09-01

Salihi: Rumani, këtë herë nuk vijmë si inferiorë!

Sulmuesi: Nuk fitohet duke menduar se Rumania sht dobt Rreth 72 or na ndajn nga ndeshja Rumani-Shqipri (t premten n Bukuresht) dhe pak nga pak kemi hyr kshtu n fazn finale t pritjes s nj sfide, q sht nxehur shum nga protagonistt. Ndrsa rumunt vazhdojn t karikojn situatn me paralajmrime pr nj Shqipri

No Pic available
  • 2010-08-31

Pranga në Morin dy shtetasve të Kosovës

Kuks Dy shtetas kosovar t krkuar nga Interpoli bien n prangat e policis kufitare t Morinit. Burime zyrtare nga kjo pik kufitare bjn t ditur se mesditn e djeshme sht vn n pranga Ragip Rexhepi, 50 vje, i cili ishte shpallur n krkim ndrkombtar nga Interpoli i Holands. Shtetasi i Kosovs ka tentuar t ka

No Pic available
  • 2010-08-27

Champions, goglat vendosin: Milan-Real në grupin e ferrit

Zhoze Murinjo pr kuqezinjt dhe nj sfid Itali-Gjermani Reali i Madridit i Zhoze Murinjos n rrugn e Milanit dhe nj sfid e prjetshme Itali-Gjermani, e cila rinovohet me Roma-Bajerni i Mynihut dhe Inter-Verder Bremen. Jan kto detajet m t rndsishme t shortit t fazs n grupe n Champions League, i hedhur dj

Haga vendos sot për Haradinaj. Mund të lirohet përkohësisht
  • 2010-08-25

Haga vendos sot për Haradinaj. Mund të lirohet përkohësisht

T gjitha garancit e krkuara nga Tribunali i Hags pr lirim t prkohshm t Ramush Haradinajt jan depozituar t martn pasdite dhe sot pritet vetm vendimi i panelit t gjykatsve ndrkombtar nese do te liroje ish-Kryeministrin e Kosoves. Tribunali ka krkuar nga EULEX, m 18 gusht, q t prgjigjet me shkrim